Współpraca akademicka

Katedra Porównawczych Studiów Cywilizacji kooperuje z różnymi jednostkami badawczo-dydaktycznymi, zarówno krajowymi jak i zagranicznymi. W razie zainteresowania prosimy o kontakt ze wskazanymi osobami odpowiedzialnymi za współpracę.

Współpraca krajowa

Współpraca międzynarodowa

Współpraca B+R

Oferta usług badawczych

Katedra Porównawczych Studiów Cywilizacji oferuje całą gamę usług badawczych. Po więcej informacji zapraszamy tutaj.

Oferta dla szkół

Katedra Porównawczych Studiów Cywilizacji, Wydział Filozoficzny UJ serdecznie zaprasza uczniów i nauczycieli szkół średnich do udziału w warsztatach i wykładach poświęconych tematyce zróżnicowania cywilizacyjnego, kulturowego, religijnego i językowego. Podczas naszych spotkań zapoznać będzie można się z historią i współczesnością, zwyczajami i osobliwościami, sztuką i popkulturą, rytuałami i modą regionów azjatyckich i amerykańskich.

Termin: do ustalenia

Miejsce: Katedra Porównawczych Studiów Cywilizacji UJ, ul. Grodzka 52, Kraków

Kontakt: kpsc@uj.edu.pl

Plan ogólny:

1. Zapoznanie gości z ofertą dydaktyczną i profilem badawczym jednostki

2. Zajęcia do wyboru:

2a. Próbny lektorat języka orientalnego.

Do wyboru: japoński, hindi, sanskryt, tybetański, arabski. Zajęcia trwają 1,5 godziny obejmują prelekcję prezentującą charakterystykę wybranego języka, jego ewolucję i upowszechnienie oraz część praktyczną, podczas której uczestnicy zapoznają się z podstawowymi zwrotami i zasadami pisowni.

2b. Wykład tematyczny.

Do wyboru tematyka związana z kulturą, religią (islam, buddyzm, hinduizm, chrześcijaństwo, judaizm, itd.), mitologią regionów i cywilizacji (Japonia, Tybet, Mongolia, Indie, Korea, Iran, Bliski Wschód, cywilizacje starożytne, Ameryka Łacińska itd.), zajęcia poświęcone specyfice relacji społecznych w różnych kręgach kulturowych oraz mowie ciała. Zajęcia trwają 1,5 godziny.