11.03.2015
Polskie Stowarzyszenie Badań nad Zachodnim Ezoteryzmem działające przy Katedrze Porównawczych Studiów Cywilizacji, ma zaszczyt zaprosić na wykład prof. dr hab. Anny Mikołejko pt. "Teozofia alla polacca. Mesjanistyczny projekt odrodzenia narodu według Józefa Chobota", który odbędzie się 12 marca o godz 17. 15 w sali nr 114 w Collegium Broscianum.
więcej o "Teozofia alla polacca. Mesjanistyczny projekt odrodzenia narodu według Józefa Chobota

Konkurs na logo dla Katedry Porównawczych Studiów Cywilizacji

13.03.2015
Katedra Porównawczych Studiów Cywilizacji ogłasza konkurs na wykonanie unikatowego projektu graficznego nowego logotypu.
więcej o Konkurs na logo dla Katedry Porównawczych Studiów Cywilizacji

Wernisaż wystawy fotograficznej pt. „Kobiety Indii"

06.03.2015
Koło naukowe OKoło zaprasza na wernisaż otwierający wystawę fotograficzną pt. „Kobiety Indii" wykonaną w czasie podróży naukowej do Indii przez studentki Katedry Porównawczych Studiów Cywilizacji UJ, Weronikę Lelito oraz Agatę Kopińską.
więcej o Wernisaż wystawy fotograficznej pt. „Kobiety Indii"

„Podróże na Wschód – moja pasja" - wystawa fotografii Janusza Solarza

06.03.2015
Instytut Socjologii UJ zaprasza na wystawę fotografii Janusza Solarza – „Podróże na Wschód – moja pasja". Wernisaż wystawy odbędzie się 10 marca (wtorek) o godz. 12.00 w Instytucie Socjologii UJ, ul. Grodzka 52, I piętro.
więcej o „Podróże na Wschód – moja pasja" - wystawa fotografii Janusza Solarza

Wykłady mgr Artura Karpa - Mahaparinibbana - sutta

23.03.2015
Już po raz drugi mamy zaszczyt gościć na naszym wydziale znamienitego filologa, wykładowcę w Katedrze Azji Południowej Wydziału Orientalistyki Uniwersytetu Warszawskiego oraz byłego wykładowcę historii Polski na Uniwersytecie w Delhi - mgr Artura Karpa
więcej o Wykłady mgr Artura Karpa - Mahaparinibbana - sutta

Wizyta prof. Jana Bremmera w UJ

06.03.2015
W dniach od 24 do 1 marca br. będzie miała miejsce wizyta prof. Jana Bremmera w UJ.
więcej o Wizyta prof. Jana Bremmera w UJ

25.02.2015
„Bezkresy Kultury" to cykl comiesięcznych otwartych spotkań organizowanych przez Katedrę Porównawczych Studiów Cywilizacji UJ w klubie Pauza in Garden. W tym odcinku zawiłości biblijnych i okołobiblijnych opowieści będących inspiracją dla filmu 'Noe. Wybrany przez Boga' przedstawi dr Wojciech Kosior
więcej o Bezkresy kultury: Zbrodnie (z) miłości. Ocenzurowana historia potopu w 'Noe: wybrany przez Boga'