Konkurs na logo dla Katedry Porównawczych Studiów Cywilizacji

Katedra Porównawczych Studiów Cywilizacji ogłasza konkurs na wykonanie unikatowego projektu graficznego nowego logotypu.

Co musisz o nas wiedzieć?

Katedra Porównawczych Studiów Cywilizacji Uniwersytetu Jagiellońskiego to jedyna w Polsce i jedna z niewielu na świecie jednostek naukowo-dydaktycznych o takim profilu. Łącząc interdyscyplinarne podejście z praktyczną znajomością języków orientalnych (japońskiego, tybetańskiego, arabskiego, hindi, pali oraz sanskrytu) dajemy naszych studentom szeroką wiedzę porównawczą i możliwość wnikliwego poznania wybranych kultur i cywilizacji.

Sięgamy do najlepszych tradycji badań historycznych i archeologicznych, jak i wieloaspektowego ujęcia współczesnych fenomenów kulturowych. Podejmujemy tematy związane z religią, etnicznością, literaturą, problemami społecznymi, sztuką, popkulturą.

Oferta dydaktyczna Katedry obejmuje przedmioty dotyczące czterech głównych cywilizacji współczesnego świata:

• cywilizacji zachodniej (Europa i Ameryka)
  • cywilizacji islamu (świat arabski, irański i Azja Południowo-Wschodnia)
  • cywilizacji konfucjańskiej (Chiny, Japonia, Korea i Wietnam)
  • cywilizacji indyjskiej (Indie, Nepal, Tajlandia, Birma, Laos i Kambodża)

Program studiów pozwala uzyskać licencjat i magisterium z kulturoznawstwa w unikatowej specjalności porównawcze studia cywilizacji, a od 2011 roku także w specjalności buddologia.

Jakie powinno być nasze nowe logo?

Chcemy by nasz nowy logotyp utrzymany był w kolorystyce starego złota i stali (wzorem może być tu kolorystyka strony www.psc.uj.edu.pl). Ma przykuwać wzrok, zapadać w pamięć, symbolizować bogactwo i różnorodność kultur, którymi zajmujemy się naukowo na co dzień. Może korespondować z głównym logiem Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wskazówką dla tego, jakie ma być logo, powinien być też umieszczony powyżej opis naszej Katedry.

Zwycięski projekt powinien być dostarczony w formatach:

• JPG (RGB i achromatyczny)
  • pliki źródłowe PNG

Data zakończenia konkursu

07.04.2015, godzina 23:59

Adres, na który należy nadsyłać swoje projekty: katedrapsc[at]gmail.com

Wymagania techniczne

Uczestnik, którego praca została wybrana przez Organizatora jako zwycięska dostarcza:

• oryginalne pliki źródłowe
  • pliki JPG, GIF lub PNG

Podpisana zostanie z nim umowa o dzieło na wykonanie projektu graficznego nowego logotypu o wysokości 1000 zł brutto.

Prawa autorskie

Przeniesienie własności i praw autorskich następuje z chwilą podpisania umowy o dzieło przez Uczestnika, którego praca została wybrana przez Organizatora jako zwycięska.

Data opublikowania: 09.03.2015
Osoba publikująca: Wojciech Kosior