Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aktualności

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Za nami spotkanie z Markiem Łyczką, współpracownikiem Muzeum Auschwitz Birkenau i dyskusja poświęcona pamięci Holokaustu (18.03)

Rozmowę, która odbyła się w ramach zajęć "Sztuka i kultura - porównawcze studia cywilizacji" poprowadziła dr Paulina Tendera, a udział w niej wzięli dr Anna Kuchta oraz pan Marek Łyczka

 

Za nami interesująca dyskusja poświęcona zjawiskom pamięci i postpamięci o Holokauście w kontekście narracji historycznej, roli edukacji i znaczenia miejsc takich, jakim jest Muzeum Auschwitz Birkenau.

Spotkanie ujawniło wielopłaszczyznowość dyskusji nad historią, znaczeniem prawdy, ale również pojęć takich jak Holokaustu, ludobójstwo, czy zagłada, także w kontekście zjawisk świata współczesnego.

Rozmowę, która odbyła się w ramach zajęć "Sztuka i kultura - porównawcze studia cywilizacji" poprowadziła dr Paulina Tendera, a udział w niej wzięli dr Anna Kuchta oraz pan Marek Łyczka, wieloletni współpracownik Muzeum Auschwitz Birkenau, filozof, tłumacz i absolwent naszego Wydziału. Więcej informacji o naszym gościu można znaleźć tutaj.

[Grafika: fotografia podczas rozmowy, od lewej: A Kuchta, M. Łyczka, P. Tendera, z tyłu tablica. Fot. I. Piechowiak.}

Dziękujemy także wszystkim osobom uczestniczącym w zajęciach, które zdecydowały się aktywnie włączyć w naszą dyskusję.

[Grafika: fotografia podczas rozmowy, trzy osoby, od lewej: A Kuchta, M. Łyczka, P. Tendera, z tyłu tablica. Fot. I. Piechowiak.}