Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aktualności

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Nowy numer czasopisma "MASKA" już dostępny - zachęcamy do lektury!

[Od redaktor naczelnej] W imieniu całej redakcji magazynu antropologiczno-społeczno-kulturowego MASKA mam przyjemność zaprosić wszystkich zainteresowanych do lektury najnowszego wydania pt. KOBIETA-KOBIETY.

Nowy, 48. numer dostępny jest w otwartym dostępnie na stronie czasopisma (link) - zachęcamy do lektury! W tomie publikuje m.in. dr Gabriela Matusiak oraz liczne grono naszych studentów i studentek. 

Przechodząc przez nadesłane propozycje artykułów, trudno było nie zwrócić uwagi na to, jak wiele spojrzeń na dany temat może mieć każdy z nas – Autorów, Czytelników, Redaktorów. W tym oczywistym stwierdzeniu jest jednak coś pięknego i budującego. Czterdziesty ósmy numer „Maski” zawiera teksty kulturoznawcze, literaturoznawcze, filmoznawcze… zawiera teksty przekrojowe, ujmujące w sobie tytułową Kobietę na wiele sposobów, przyglądające się podejmowanym problemom z różnych perspektyw.
Ze swojej strony chciałabym szczerze podziękować Adamowi Woźniakowi, pełniącemu dotychczas funkcję redaktora naczelnego „Maski” – za wszystkie rady, wskazówki i wsparcie. W imieniu całej redakcji chciałabym dać słowo wszystkim poprzednim twórcom czasopisma, jak i naszym Czytelnikom, że postaramy się zrobić wszystko, by „Maska” powróciła do miejsca, w którym była kiedyś i by łączyła ze sobą myśli oraz słowa młodych naukowców (i nie tylko!).


Alicja Trubas