Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aktualności

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

27 maja 2022 roku odbył się kolejny wyjazd dr Pauliny Tendery i Mariusza Kickiego do Lwowa

Pod wieloma względami wyjazd ten był wyjątkowy. Letnia pogoda sprawiła, że naprawdę szkoda było opuszczać Lwów, chociaż za każdym razem trudno jest wracać do Polski. 

Na Narodowym Uniwersytecie Medycyny Weterynaryjnej i Biotechnologii zaszły zmiany. W ośrodku dla uchodźców przebywa obecnie mniej osób (z ponad 600 pozostało około 250), ale we Lwowie stacjonują duże oddziały wojsk ukraińskich. Część darów, np. chleb pieczony tego samego dnia o 4:00 rano, trafił od razu do kantyn wojskowych. Aby zapakować te wszystkie rzeczy i zagwarantować ich świeżość Mariusz był na nogach już od bardzo wczesnych godzin porannych. 
Na Uniwersytecie czekali nasi przyjaciele, pan Bogdan Semeniv i pan Taras Mazur, a mieliśmy też okazję poznać dziekana Wydziału Zdrowia Fizycznego i Sportu, pana Peleno Ruslanon. 

Ważna informacja: Katedra Porównawczych Studiów Cywilizacji UJ podpisała porozumienie o współpracy z Narodowym Uniwersytetem Medycyny Weterynaryjnej i Biotechnologii we Lwowie. Porozumienie dotyczy zarówno prac naukowych, związanych z kulturą i historią Ukrainy, jak i najnowszych kwestii zabezpieczenia i archiwizacji wszelkich okoliczności wojskowej inwazji rosyjskiej w 2022 roku. Ze strony KPSC list o współpracy podpisała Kierownik jednostki Pani prof. dr hab. Marta Kudelska

Relację z podpisania porozumienia można przeczytać na stronie Uniwersytetu Medycyny Weterynaryjnej i Biotechnologii we Lwowie.

Zobacz galerię zdjęć