Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aktualności

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

KzK: Fotografia podróżnicza - warsztat

Zapraszamy

Zapraszamy na spotkanie w ramach cyklu Kulturoznawca zOrientowany na Karierę, organizowanego przez Katedrę Porównawczych Studiów Cywilizacji UJ.


19 maja (piątek), godz. 17.00-19.00
20 maja (sobota), godz. 11.00-13.00 (plener)
ul. Grodzka 52
sala 118
Katedra Porównawczych Studiów Cywilizacji, ul. Grodzka 52, II piętro
Liczba uczestników: 10 osób

Warsztaty będą składały się z dwóch części – teoretycznej i praktycznej. W  pierwszej omówione zostaną podstawowe zagadnienia fotograficzne (elementy języka obrazu, barwa, kontrast, histogram, balans bieli, różne obiektywy, itp.),  kwestie przygotowań, szukania inspiracji, poznania tematu i realizacji zdjęć w podróży. Na własnym przykładzie prowadząca opisze różne sposoby podróżowania i wybór sprzętu oraz pokaże różnorodną tematykę zdjęć podróżniczych. Podpowie, jak fotografować ludzi w obcych kulturach, jak wykorzystać nietypową perspektywę i skalę odwzorowania w zdjęciach krajobrazowych, czy też jak zrobić zdjęcia panoramiczne. Na koniec poruszy temat edycji zdjęć, odpowiedniego wyboru i sposobów publikacji. 
W części praktycznej każdy z uczestników wybierze zagadnienie, na którym skupi się podczas wspólnego pleneru fotograficznego. Będzie możliwość bieżącej konsultacji w grupie dającej niezbędny feedback. Po plenerze wspólnie przeanalizujemy zdjęcia i stopień realizacji tematu.

Warsztat poprowadzi:
Joanna Borgieł
Fotografka, podróżniczka, spadochroniarka i płetwonurek.Absolwentka Studium Fotograficznego i Porównawczych Studiów Cywilizacji na Uniwersytecie Jagiellońskim. Były żołnierz 6 Brygady Powietrznodesantowej (ma na koncie ponad 1200 skoków). Aparat zabiera w podróże do Armenii, Gruzji, Turcji, Ukrainy, Norwegii, na Islandię i do Indii, Izraela.

Brała udział w fotograficznych wystawach zbiorowych, finalistka konkursów fotograficznych. Zdobywczyni Grand Prix wystawy FOTOGLOB w ramach KOLOSÓW (za 2014 rok) oraz Złotego Szkła w kategorii Natura w Otwartych Mistrzostwach Fotograficznych 2015. Jej zdjęcia są wyróżniane w konkursach National Geographic. Ostatnią nominację do KOLOSÓW 2017 przyniosło jej zdjęcie "In Blue".

Album Joanny Borgieł w National Geographic 


Rejestracja
REJESTRACJA WYŁĄCZNIE DLA STUDENTÓW I ABSOLWENTÓW PSC DO DNIA 2 KWIETNIA. 
FB wydarzenie

Pytania proszę przesyłać na adres: a.kowalska@uj.edu.pl

Data opublikowania: 26.03.2017
Osoba publikująca: Agnieszka Kowalska