Grant Sonata Bis (konkurs 13) Narodowego Centrum Nauki dla dra Piotra Michalika

Z radością informujemy, że dr Piotr Michalik otrzymał grant Sonata Bis (konkurs 13) Narodowego Centrum Nauki na realizację projektu pt. „Ujęcie mikrokomparatystyczne w badaniach nad systemami wierzeń w Mezoameryce”. Badania, które będą w ramach projektu realizowane, zaplanowano na pięć lat, a jego budżet to prawie 2,3 mln zł (dokładnie 2 298 590 zł).

Z listami rankingowymi można zapoznać się na stronie NCNu.

W konkursie Sonata Bis przyznano w bieżacej edycji 38 grantów, z czego z nauk humanistycznych i społecznych (we wszystkich dyscyplinach) przyznano jedynie 8. Projekt dra Michalika okazał się nie tylko jedynym projektem religioznawczym, bo pozostałych siedem to albo projekty psychologiczne, prawne, historyczne albo filozoficzne, ale okazał się też jedynym finansowanym w zakresie nauk społeczno-humanistycznych z całego Uniwersytetu Jagiellońskiego.