30-lecie programu SYLFF (The Ryoichi Sasakawa Young Leaders Fellowship Fund Program) na Uniwersytecie Jagiellońskim (26-27.10)

Informujemy, że z inicjatywy Działu Współpracy Międzynarodowej UJ w dniach 26 i 27 października 2023 r. odbyła się uroczystość z okazji 30-lecia programu SYLFF (The Ryoichi Sasakawa Young Leaders Fellowship Fund Program) w Uniwersytecie Jagiellońskim.

Stypendia SYFF przyznawane są w ramach UJ od 1992 roku wybitnym kandydatom z nauk humanistycznych i społecznych w tradycyjnym znaczeniu oraz prawnych, ekonomicznych i nauk o zarządzaniu.

Fundusz tworzy się z pożytków osiąganych z operacji finansowych środkami finansowymi pochodzącymi z The Sasakawa Foundation (obecnie The Nippon Foundation) w ramach Programu Stypendialnego im. Ryoichi Sasakawa dla Młodych Liderów. Więcej informacji o programie można znaleźć na stronie SYLFF w UJ.

Była to wyjątkowa okazja, aby spotkać się absolwentami programu, przedstawicielami The Nippon Foundation i The Tokyo Foundation for Policy Research oraz kadrą akademicką Uniwersytetu Jagiellońskiego zaangażowaną w Program.

Uroczystość otworzyli:

• prof. dr hab. Armen Edigarian, Prorektor ds. dydaktyki Uniwersytetu Jagiellońskiego,
  • pan Yōhei Sasakawa, Przewodniczący The Nippon Foundation,
  • prof. dr hab. Paweł Laidler, Przewodniczący Zespołu ds. SYLFF, Dziekan Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych.

Goście spotkania mogli wysłuchać także prezentacji przedstawicieli The Tokyo Foundation oraz The Nippon Foundation.

Więcej informacji na temat obchodów oraz galerię zdjęć z wydarzenia można znaleźć na stronie Działu Współpracy Międzynarodowej UJ (dzień 1, dzień 2). Zachęcamy również do lektury relacji na stronie Sylff Association.

Podczas obchodów Katedrę reprezentowała dr Anna Kuchta, stypendystka SYLFF w roku akademickim 2016/2017, która realizowała finansowany w ramach SYLFF projekt badawczy na uniwersytecie w Kobe (Japonia).

Fotografie dr Anny Kuchty z uroczystości z okazji 30-lecia programu SYLFF w UJ: 1- od lewej: pan Yōhei Sasakawa, prof. dr hab. Paweł Laidler, prof. dr hab. Armen Edigarian, prof. dr hab. Andrzej Mania podczas otwarcia spotkania; 2- materiały z uroczystości: program, okładka publikacji ze wspomnieniami stypendystów; 3- materiały z uroczystości: program, publikacja ze wspomnieniami stypendystów: strona z tekstem dr Anny Kuchty; 4- wystąpienie pana Jamesa Huffmana, The Nippon Foundation.