Udział dra Marka Moronia w 6th Forum of Muslims of Central Eurasia

Informujemy, że w dniach 13-19 października 2023 w Istambule odbyło się wydarzenie pt. 6th Forum of Muslims of Central Eurasia.

Temat tegorocznego spotkania brzmiał Muslims of Central Eurasia in the 21st Century; Challenges, Opportunities and Prospects, a organizatorami wydarzenia były organizacje: IIIT (International Institute of Islamic Thought) USA, IDRAK – Azerbejdżan oraz IKI (Institute of Knowledge Integration (Gruzja).

Na zaproszenie organizatorów w Forum wziął udział dr Marek Moroń, stały współpracownik KPSC, prezentując referat pt. Towards Growing Awareness of European Islam.The case of seminar „Islam in Central and Eastern Europe” held in the European Parliament in Brussels on 18.5.2022.

W Forum wzięli udział akademicy z 16 krajów Europy Centralnej i Azji Centralnej. W otwarciu Forum wziął udział także Mufti RP, Tomasz Miśkiewicz, który wygłosił powitalną mowę.

Fotografie dra Marka Moronia z 6th Forum of Muslims of Central Eurasia: 1- dr Marek Moroń na tle baneru spotkania; 2- dr Marek Moroń przy mównicy podczas wygłaszania referatu, w tle baner spotkania z nazwą i logo organizatorów; 3- Mufti RP przy mównicy na tle banerów i plakatów wydarzenia.