Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aktualności

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Stowarzyszenie Mudita poszukuje wolontariuszy i wolontariuszek w punkcie recepcyjnym dla osób uchodźczych z niepełnosprawnościami i ich rodzin

Informujemy, że wolontariat może zostać rozliczony jako praktyki studenckie

Zachęcamy do zapoznania się z ogłoszeniem:

Ucieczka przed wojną jest szczególnie trudnym wyzwaniem dla osób z niepełnosprawnościami i ich rodzin. Różnego rodzaju bariery, nieokreślony cel podróży, konieczność opieki medycznej i inne czynniki sprawiają, że niektóre rodziny nie decydują się na wyjazd z kraju lub są zmuszone zostawić swoich niemobilnych bliskich.  

W odpowiedzi na te problemy Stowarzyszenie Mudita otworzyło w Warszawie (ul. Podczaszyńskiego 12) i w Krakowie (ul. Ujastek 7) punkty recepcyjne dostosowane do potrzeb osób z różnego rodzaju niepełnosprawnościami i przewlekłymi chorobami. Są to miejsca tymczasowego pobytu dla nich i ich rodzin. Zapewniamy im nocleg, wyżywienie oraz różnego rodzaju wsparcie i staramy się znaleźć docelowe zakwaterowanie. Aby pomoc przebiegała efektywnie i płynnie, potrzebujemy Was – Wolontariuszy i Wolontariuszek przez wielkie „W”!


Szczegółowe informacje i link do formularza zgłoszeniowego dostępne są na stronie Stowarzyszenia.

Przypominamy, że wolontariat, po złożeniu odpowiednich dokumentów, może być rozliczony jako praktyki studenckie. Szczegółowe informacje w tej sprawie można znaleźć tutaj.