Koło Naukowe Porównawczych Studiów Cywilizacji serdecznie zaprasza na spotkanie pt. "Street food - kulinarna podróż dookoła świata", które odbędzie się online 4 czerwca 2021 roku o godz. 11.

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowe spotkanie, które zabierze was w kulinarną podróż dookoła świata. Uliczne jedzenie w wielu miejscach jest tym, co turystów przyciąga najbardziej. Podróżowanie, a więc poznawanie kultury danego miejsca, często łączy się właśnie z próbowaniem jedzenia na straganach i rozstawionych przy chodniku stoiskach. Wybór różnych potraw na ulicznych targach jest ogromny, wybierając się więc w egzotyczną podróż, warto wiedzieć, czego szukać.

Podczas wydarzenia przygotowanego przez studentów i absolwentów Katedry Porównawczych Studiów Cywilizacji Uniwersytetu Jagiellońskiego opowiemy Wam o street foodzie w takich krajach jak: Japonia, Izrael, Maroko, Tajlandia, Indie, Brazylia, USA, Kanada.

Transmisję wydarzenia online będzie można obejrzeć na Facebooku.
Szczegółowe informacje dostępne są tutaj.