In my mind. Jak radzić sobie w pandemii?

Młodzieżowa Rada Krakowa oraz Wydział Filozoficzny Uniwersytetu Jagiellońskiego z wielką przyjemnością zapraszają młodzież do wzięcia udziału w konferencji i warsztatach przeznaczonych dla uczniów: In my mind. Jak radzić sobie w pandemii?

Wydarzenie odbędzie się 27.05.

Patrząc na to, co się dzieje na świecie, chcemy porozmawiać o tym jak wygląda zdrowie psychiczne wśród młodzieży, kiedy pandemia wydaję się kończyć i wszystko zaczyna wracać stopniowo do normalności!
Nie oszukujmy się, pandemia wpłynęła niekorzystnie na stan naszej psychiki. Pragniemy wspólnie zastanowić się, jakie konsekwencje wywarła na naszym zdrowiu oraz jak duży wpływ miała na edukację.
Następnie zastanowimy się jak czuć się dobrze i znaleźć sens życia w pandemii. w końcu czasy owładnięte przez wirusa są trudniejsze dla wielu z nas.
Pojawi się też temat depresji. Choroby, która w tak ponurym czasie może dotyczyć coraz większej ilości młodych ludzi. Warto zaznajomić dokładnie się z tematem, aby móc reagować zawczasu.

Część wykładowa będzie miała charakter otwarty.

Po części wykładowej, zapraszamy na warsztaty online.
Będą one podzielone na dwa bloki tematyczne:
1. Poszukiwanie sensu życia w czasach pandemii.
2. Życie uczniów po pandemii.
Uczestnicy warsztatów są zobligowani do zarejestrowania się poprzez formularz. Na części warsztatowej liczymy na aktywny udział tj. korzystanie z kamer, aby łatwiej było nam ze sobą pracować!
WAŻNE! LICZBA MIEJSC NA WARSZTATY JEST OGRANICZONA!
Nie wahajcie się, nie ma co zwlekać z rejestracją!

A oto program jaki dla Was przygotowaliśmy:

Otwarcie Konferencji
10.00-10.30
Prof. Małgorzata Kossowska
Konsekwencje pandemii COVID-19 dla zdrowia psychicznego i edukacji dzieci i młodzieży.
10.30-11.00
dr Diana Kusik, Weronika Karcz, Katarzyna Pragacz.
Jak nie drzwiami to przez okno. Dobrostan i poczucie sensu w czasach pandemii.
11.00-.11.30
dr Agnieszka Fusińska - Korpik
Profilaktyka depresji
11.30 - 12.00 - DYSKUSJA - sesja pytań i odpowiedzi
12-13 PRZERWA
13.00 do 15.00 Warsztaty online - podzielone na dwa różne bloki tematyczne

Szczegółowe informacje dostępne są tutaj.

Gorąco zachęcamy do uczestnictwa w wydarzeniu.