Zaproszenie na spotkanie z dr Joanną Wasilewską oraz dr Nadią Issą

Serdecznie zapraszamy na spotkanie i dyskusję z historyczką sztuki, muzealniczką i dyrektorką Muzeum Azji i Pacyfiku dr Joanną Wasilewską oraz artystką i kulturoznawczynią dr Nadią Issą.

W kolejnym z cyklu spotkań, w których zadajemy pytania o nowe metody badań nad cywilizacjami, porozmawiamy o sztuce, która jest jednym z najistotniejszych wytworów kultury i jej symboliczną egzemplifikacją. Spotkamy się zarówno z muzealniczką, jak i artystką, by z ich perspektywy poznać zmiany, jakie dokonują się w ostatnich latach w wystawiennictwie i sztuce oraz zrozumieć procesy za nimi stojące.

W trakcie spotkania zapytamy m.in.  o doświadczenia międzykulturowe w pracy zawodowej oraz czy w sztuce osiągalne jest spojrzenie na “innego” z jego własnej perspektywy. Wspólnie zastanowimy się w jaki sposób sztuka może istnieć na pograniczu cywilizacji i czy muzeum jest miejscem dialogu czy też konfrontacji ze sztuką wywodzącą się z obcych nam kręgów kulturowych.

Na te i wiele innych pytań postaramy się wspólnie z Naszymi gościniami odpowiedzieć w trakcie webinaru.

Spotkanie będzie miało charakter dyskusji, do której zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Data i godzina spotkania: 28 maja 2021 godz. 16:00

LINK do spotkaniaSztuka w badaniach cywilizacyjnych

Organizatorem webinarium jest zespół badaczy "Porównawcze Studia Cywilizacji w XXI wieku" realizujący minigrant ze środków Social (r)Evolutions Lab, części Priorytetowego Obszary Badawczego Society of the Future w ramach programu „Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza” w Uniwersytecie Jagiellońskim. Celem minigrantu jest rozpoznanie współczesnych kontekstów pojęcia cywilizacji w środowisku interdyscyplinarnym i transkulturowym. W skład zespołu wchodzą Wojciech Klimczyk, Agnieszka Mikrut-Żaczkiewicz, Elżbieta Olzacka i Paulina Tendera.