Tryb stacjonarny zajęć - środki bezpieczeństwa

Z dniem 1 października 2021 roku Uniwersytet Jagielloński powraca do stacjonarnego trybu kształcenia, z wyjątkiem zajęć określonych przez jednostki naszego Wydziału, które będą odbywały się w formie zdalnej - szczegółowe informacje na temat trybu realizacji zajęc można znaleźć w naszym harmonogramie.

Zachęcamy do zapoznania się z najważniejszymi zasadami bezpieczeństwa:
  • Zgodnie z obowiązującymi przepisami sanitarnymi pracowników, studentów i doktorantów Uniwersytetu Jagiellońskiego we wszystkich przestrzeniach wspólnych (korytarze, windy, sanitariaty, pomieszczenia administracyjne, czytelnie) obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki, zachowywania zasad dystansu społecznego oraz stosowania, przed wejściem do sal dydaktycznych, środków do dezynfekcji rąk.
  • W trakcie zajęć dydaktycznych w salach dydaktycznych wymagane jest zachowanie 1,5 metrowego dystansu między prowadzącym zajęcia a studentami.
  • W przerwach pomiędzy zajęciami należy obowiązkowo przeprowadzać wietrzenie sal.
  • W trosce o zdrowie studentów i doktorantów oraz w celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa SARS-CoV-2 uczestników zajęć dydaktycznych zachęca się do zakrywania, w miarę możliwości, ust i nosa przy pomocy maseczki.

Szczegółowe wytyczne dotyczące bezpieczeństwa sanitarno-epidemiologicznego znajdują się w dokumencie "Polityka bezpieczeństwa w zakresie przeciwdziałania skutkom koronawirusa (SARS-CoV-2)", stanowiącym załącznik do ogłoszonego 16 września 2021 r. komunikatu nr 24 Rektora UJ, który dostępny jest tutaj

Chcemy ponownie zachęcić wszystkie osoby studiujące na Wydziale Filozoficznym do rozpoczęcia nowego roku akademickiego po przyjęciu szczepionki przeciwko COVID-19. To od naszej wspólnej odpowiedzialności zależy jak długo będziemy mogli spotykać się bezpośrednio w salach wykładowych Wydziału Filozoficznego i Uniwersytetu!

Ogłoszenie ze strony Wydziału Filozoficznego UJ.