Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aktualności

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Koło Naukowe OKoło UJ serdecznie zaprasza na Ogólnopolską Interdyscyplinarną Konferencję Naukową, pt. „Zwierzęta w kulturach Wschodu”

Wydarzenie odbędzie się 10-11 maja 2024 roku, zaś abstrakty wystąpień przyjmowane są do 7 kwietnia 2024 roku

Z radością informujemy, że Koło Naukowe OKoło UJ organizuje Ogólnopolską Interdyscyplinarną Konferencję Naukową pt. „Zwierzęta w kulturach Wschodu”.

Celem konferencji jest refleksja nad obecnością i postrzeganiem zwierząt w szeroko rozumianych kulturach Wschodu w ujęciu interdyscyplinarnym np. w religii, literaturze, filozofii, sztuce, w tym sztukach performatywnych, muzyce, filmie, modzie, grach komputerowych, polityce, ruchach społecznych i aktywistycznych etc.

Wydarzenie odbędzie się w dniach 10-11 maja 2024 roku w Katedrze Porównawczych Studiów Cywilizacji Uniwersytetu Jagiellońskiego przy ul. Grodzkiej 52 w Krakowie.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, a abstrakty referatów przyjmowane są do 7 kwietnia 2024 roku (adres mailowy: konferencjanaukowa.zwierzeta@wp.pl). 

Szczegółowe informacje dotyczące konferencji oraz wymogi dotyczące abstraktu można znaleźć w wydarzeniu na portalu Facebook.