Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aktualności

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Zaproszenie na spotkanie z cyklu Dydaktyczne (r)Ewolucje pt. "Jak połączyć dydaktykę i badania własne?"

Social (r)Evolutions Lab zaprasza na kolejne spotkanie w ramach Dydaktycznych (r)Ewolucji pt. "Jak połączyć dydaktykę i badania własne?", które odbędzie się 11 marca 2021 (czwartek) w godzinach 13:30-14:30 na MsTeams.
 
Dydaktyczne (r)ewolucje to cykl spotkań samopomocowych dla nauczycielek i nauczycieli akademickich UJ organizowany przez Social (r)Evolutions Lab. W trakcie najbliższego spotkania będziemy rozmawiać o różnych sposobach włączania studentów i studentek w prowadzone przez nas projekty badawcze oraz o tym, jak ciekawie, nowatorsko i efektywnie zasilać zajęcia dydaktyczne wynikami badań własnych. Zapraszamy do dyskusji i dzielenia się doświadczeniami. 
W celu rejestracji na spotkanie prosimy o wypełnienie formularza dostępnego na: https://tiny.pl/rlj84
Liczba miejsc ograniczona (ok. 15-20 osób). Rejestracja trwa do 9 marca 2021.  

Założenie Dydaktycznych (r)ewolucji jest następujące: pomagamy sobie wzajemnie rozmową, dzieląc się doświadczeniami, udanymi i nieudanymi wysiłkami w (zdalnej obecnie) dydaktyce. Każda osoba rejestrująca się na spotkanie wyraża tym samym gotowość do podzielenia się „własnym przypadkiem” z nauczania, np. relacją z prowadzonego przez siebie kursu, sprawdzonym w praktyce narzędziem lub sposobem wykorzystania jakiejś techniki podczas zajęć, popełnionym błędem, dotkliwą porażką lub zdecydowanym sukcesem, specyficzną sytuacją, która może być pouczająca dla innych.  Spotkania mają być bezpieczną przestrzenią do dzielenia się nie tylko pomysłami i rozwiązaniami dla pracy dydaktycznej, ale także swoimi wątpliwościami i trudnościami. 
Spotkania odbywają się za pośrednictwem MS Teams w grupach do 20 osób i są poprzedzone rejestracją uczestników/czek.  

Zapraszamy zarówno do udziału w cyklu Dydaktycznych (r)ewolucji, jak i to proponowania tematów, jakie moglibyśmy w ich ramach podjąć (dane kontaktowe poniżej)   
 
---------------
 
Czym jest Social (r)Evolutions Lab? 
Social (r)Evolutions Lab (SocRevLab) jest częścią działającego na UJ POB-u Society of the Future. SocRevLab koncentruje swoje działania na interdyscyplinarnym badaniu mechanizmów zmian społecznych. Odnosimy się zarówno do procesów o charakterze stopniowym, jak i do zmian w postaci przełomów lub kryzysów istniejącego porządku społecznego. Lab jest platformą współpracy dla naukowców/czyń, doktorantów/ek, studentów/ek oraz wszystkich zainteresowanych tą tematyką, bez względu na reprezentowaną dyscyplinę nauki. Osoby chętne zapraszamy do dołączenia do zespołu SocRevLab na MS Teams, gdzie umieszczamy informacje o naszych bieżących działaniach.  
Link do zespołu: http://bityl.pl/GJcde