Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aktualności

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

KPSC podczas TJK2017

Zapraszamy

W ramach Tygodnia Jakości Kształcenia 2017 Katedra Porównawczych Studiów Cywilizacji zaprasza:

 

Rejestracjahttps://www.rejestracja.tjk.uj.edu.pl/

 

Wtorek (28.11.2017)

16:00 - 17:30 - Ucz i trenuj. Narzędzia aktywizujące w pracy nauczyciela akademickiego

Warsztat skierowany jest do nauczycieli akademickich, którzy chcieliby wprowadzić inne/nowe/mniej tradycyjne narzędzia do swoich zajęć. Celem warsztatu jest wsparcie pracy nauczyciela z grupą i wzmocnienie aktywności oraz zaangażowania studentów, aby zajęcia były bardziej efektywne.

Miejsce: Katedra Porównawczych Studiów Cywilizacji, ul. Grodzka 52, sala nr 111

Prowadząca: Agnieszka Staszczyk

Organizator: Katedra Porównawczych Studiów Cywilizacji, Wydział Filozoficzny

Grupa tematyczna: dydaktyka

Grupa docelowa: pracownicy naukowi

Limit miejsc: 25

FB >>>

18:00 - 19:00 - Rozwój - wpływ - ludzie. Czyli jak rozwijać kompetencje biznesowe mądrze pomagając

Mądry wolontariat, to taki, który rozwija, stymuluje i inspiruje. 17 lat doświadczeń w realizacji programów społecznych (Slachetana Paczka, Akademia Przyszłości) pozwoliło Stowarzyszeniu Wiosna opracować unikatowy program wolontariatu. Nowoczesna forma zaangażowania społecznego połączona jest z profesjonalnym programem rozwojowym.  Wolontariat w WIOŚNIE to nie tylko wielka przygoda, ale także solidna dawka szkoleń rozwojowych. Starannie przygotowany program szkoleniowy oraz dopracowana ścieżka doświadczeń kształci i rozwija rzeszę 14 tysięcy wolontariuszy w całej Polsce w takich obszarach jak: Przywództwo, PR, Marketing, Logistyka, Szkolenia, Fundrising, CSR. Zapraszamy na warsztaty, podczas których zaprezentujemy metodologię rozwijania kompetencji pożądanych na rynku pracy. 

Miejsce: Katedra Porównawczych Studiów Cywilizacji, ul Grodzka 52, sala nr 114

Prowadząca: Monika Linca

Organizator: Katedra Porównawczych Studiów Cywilizacji, Wydział Filozoficzny

Grupa tematyczna: przedsiębiorczość

Grupa docelowa: cała społeczność akademicka

Limit miejsc: 40

FB >>>

 

Czwartek (30.11.2017)

18:00 - 19:30 - Czy humanistyka ma przyszłość?

Jaka jest kondycja absolwentów kierunków nauk społecznych i humanistycznych na polskim rynku pracy? Jaki jest wizerunek nauk społecznych i humanistycznych w Polsce? Jak promowane są społeczne i humanistyczne kierunki kształcenia? Czy da się zagwarantować społeczne zrozumienie dla studiowania kierunków z omawianych dziedzin? Czy bycie „humanistą” to dobry sposób na życie?

Zapraszamy do udziału w spotkaniu, na którym podsumowane zostaną wyniki raportu „NSH w Polsce. Diagnoza stanu obecnego oraz wizerunku nauk społecznych i humanistycznych w Polsce”  powstałego w ramach projektu „Humanistyka ma przyszłość” finansowanego ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w konkursie DIALOG.

Prowadzące:
Dr Anna Strzebońska
Socjolog, absolwentka UJ. Specjalizuje się w metodologii badawczej, metodologii ewaluacji i analizie polityk publicznych. Doświadczenie badawcze zdobyła w CEAPP UJ, gdzie łączy pracę naukową z realizacją projektów badawczych i ewaluacyjnych. Prowadzi szkolenia z zakresu ewaluacji dla jednostek administracji publicznej. Propaguje i pomaga wdrożyć jednostkom samorządu terytorialnego model zarządzania oparty na pomiarze osiągniętych wyników.

Dominika Winogrodzka
Doktorantka w Zakładzie Socjologii Gospodarki, Edukacji i Metod Badań Społecznych w Instytucie Socjologii UJ. Ekspertka ds. badań w Fundacji Rozwoju Badań Społecznych (FuRBS). Stypendystka-badaczka w ośrodku badawczym Młodzi w Centrum Lab Uniwersytetu SWPS. Interesuje się zagadnieniami rynku pracy, edukacji, metodologią nauk społecznych oraz wizualizacją danych. Socjologię uważa za najlepszy sposób na życie!

Miejsce: Katedra Porównawczych Studiów Cywilizacji, ul Grodzka 52, sala nr 119

Moderator: Anna Strzebońska, Dominika Winogrodzka

Organizator: Katedra Porównawczych Studiów Cywilizacji, Wydział Filozoficzny

Grupa tematyczna: informacyjne

Grupa docelowa: studenci, doktoranci, pracownicy naukowi, absolwenci

Limit miejsc: 55

FB >>>

 

Data opublikowania: 20.11.2017
Osoba publikująca: Agnieszka Kowalska