Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aktualności

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

CFP: Dyskurs oswojony. Nauka w zwierciadle (pop)kultury

Ogólnopolska konferencja studencko-doktorancko-ekspercka
 

Dyskurs oswojony. Nauka w zwierciadle (pop)kultury

 

28-29 listopada 2015
Katedra Porównawczych Studiów Cywilizacji
ul. Grodzka 52, II p.
Kraków

 

Jak nauka patrzy na kulturę i popkulturę? Jak kultura widzi naukę? Ogólne interakcje między nauką a kulturą to główny przedmiot zainteresowania niniejszej konferencji. Chcemy przyjrzeć się wizji nauki i naukowców w dziełach tworzonych przez osoby niezwiązane ze środowiskiem naukowym. Pragniemy zwłaszcza zbadać portret naukowca i stereotypy związane z nauką w kulturze popularnej – w książkach, filmach, komiksach. Konferencja będzie próbą odpowiedzi na pytanie o źródło tej wizji oraz jej skutki.

Mamy również nadzieję, że dzięki analizie sposobów postrzegania nauki przez przedstawicieli kultury, otworzymy możliwość dialogu pomiędzy nauką i kulturą. Zapraszamy do przejrzenia się w tym popkulturowym zwierciadle… i do udziału w konferencji!

 

Call for papers:

  • –   termin nadsyłania: 15 października 2015 na dyskurs.oswojony@gmail.com
  • –   długość abstraktu: 1100-1600 znaków
  • –   długość wystąpienia: 15-20 minut
  • –   opłata konferencyjna: 35 zł

 

W zgłoszeniu prosimy zawrzeć również najważniejsze informacje o referencie (kierunek studiów i uczelnia, ewentualne doświadczenie w podobnych wydarzeniach itp.). Prosimy, aby referaty były wygłaszane, nie czytane. Podstawą przyjęcia będzie jakość nadesłanego abstraktu oraz nowatorstwo prezentowanego zagadnienia. W przypadku pojawienia się kilku zbyt podobnych tematów, wybrany zostanie tylko jeden. Można nadesłać kilka propozycji, ale każdy referent będzie mógł przedstawić tylko jedną prezentację.


ADRES: dyskurs.oswojony@gmail.com
STRONA: https://www.facebook.com/dyskurs.oswojony

Konferencja ma charakter otwarty – zgłaszanie biernego uczestnictwa nie jest wymagane, serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Data opublikowania: 16.09.2015
Osoba publikująca: Wojciech Kosior