Konferencja II: Unia Europejska i Ład Światowy - Europa, Indie i Chiny z udziałem dr hab. Piotra Kłodkowskiego, prof. UJ i dra Marka Moronia

Zachęcamy do obejrzenia nagrania z dyskusji, którą prowadził nasz student, p. Bartłomiej Małczyński

22 marca 2024 roku odbyła się kolejna konferencja poświęcona wyborom do Parlamentu Europejskiego 2024, zorganizowana w ramach European Parliament Elections 2024 Awareness Campaign przez Instytut Polityk Publicznych. W rozmowie w charakterze ekspertów wystąpili dr hab. Piotr Kłodkowski, prof. UJ oraz dr Marek Moroń. Konferencję poprowadzi p. Bartłomiej Małczyński – współpracownik merytoryczny Instytutu Polityk Publicznych i nasz student.

Zakres tematyczny rozmowy:

• wybory do Parlamentu Europejskiego 2024 na świecie;
• rola UE w tworzeniu ładu międzynarodowego;
• kryzys integracji europejskiej a Indie i Chiny;
• 75 lat NATO;
• rywalizacja USA i Chin;
• wybory w USA i Indiach;
• globalne południe i północ w kontekście migracji.

Pracownicy i współpracownicy Katedry mają już długą tradycję udziału w dyskusjach prowadzonych przez Instytut Polityk Publicznych. Zachęcamy także do obejrzenia nagrań z wcześniejszych rozmów: