Prezentacja dr Elżbiety Olzackiej na Uniwersytecie w Malmo podczas Ukraine Discovery Day (27.02)

We wtorek, 27 lutego 2024 roku, na Uniwersytecie w Malmo odbył się Ukraine Discovery Day,  w czasie którego dr Elżbieta Olzacka przedstawiła prezentację dotyczącą ukraińskiego kina w czasie rosyjskiej inwazji na Ukrainę i jego roli w mobilizacji globalnego społeczeństwa.

Wydarzenie, zorganizowane przez platformę badawczą RUCARR (Russia, Ukraine and the Caucasus Regional Research) działającą na Uniwersytecie w Malmo, zostało otwarte przez zastępcę burmistrza Malmo Roko Kursara oraz przedstawicieli władzy uniwersyteckich. Oprócz sesji akademickich, w czasie Ukraińskiego Dnia odbyło się również czytanie ukraińskiej poezji w szwedzkim przekładzie Mikaela Nydahla oraz prezentacja projektu graficznego „Dziennik wojenny” przygotowanego przez Muzeum Sztuki w Odesie.

Fotografie dr Elżbiety Olzackiej z Ukraine Discovery Day na Uniwersytecie w Malmo: 1- plakat wydarzenia 2- prezentacja Elżbiety Olzackiej; 3- dr Elżbieta Olzacka z organizatorką wydarzenia dr Svitlaną Babenko; 4- otwarcie wydarzenia; 5- uczestnicy spotkania z ukraińską flagą; 6- Uniwersytet w Malmo, zbudowany w miejscu starych doków.