Dr hab. Piotr Kłodkowski, prof. UJ, na The 9th Kobe University Brussels European Centre Symposium

24 października 2018 roku w Brukseli odbyło się The 9th Kobe University Brussels European Centre Symposium "Smart Cities, Secure Societies: Breakthroughs in EU and Japan Research Cooperation", na którym naszą jednostkę reprezentował dr hab. Piotr Kłodkowski, prof. UJ, z wystąpieniem "The Issues of Political Security in South Asia and Its Implications for EU/NATO".

Udział w sympozjum związany jest z wieloletnią współpracą Katedry z Kobe Unversity, a w szczególności z realizowanym projektem skoncentrowanym na badaniu znaczenia państw grupy wyszechradzkiej w Unii Europejskiej i ich relacji z Japonią. Projekt realizowany jest współpracy międzynarodowej z Uniwersytetem Jagiellońskim, a także z Uniwersytetem Karola (Czechy), Uniwersytetem Komeńskiego w Bratysławie (Słowacja) oraz Uniwersytetem im. Loránda Eötvösa w Budapeszcie (Węgry). Projekt finansowany jest ze środków Funduszu Wyszehradzkiego, w ramach konkursu  University Studies Grants (+ V4EaP), edycja 2016.

Data opublikowania: 26.10.2018
Osoba publikująca: Krystyna Mierzwa