VIII LO na warsztacie Curry up - czyli jak smakuje współpraca w zespole międzynarodowym

9 czerwca 2017 r. w Katedrze Porównawczych Studiów Cywilizacji odbyły się warsztaty "Curry up – czyli jak smakuje współpraca w zespole międzynarodowym", przygotowane we współpracy z trenerkami ze SIETAR Polska. Była to zmodyfikowana wersja warsztatu, który odbył się w październiku 2016 r. w ramach projektu Trener-Ekspert. W warsztacie uczestniczyli uczniowie VIII liceum im. Wyspiańskiego z klasy kompetencji międzykulturowych prowadzonej przez dr Kingę Gajdę z Instytutu Europeistyki UJ.

Zajęcia w dwóch grupach prowadziły Aleksandra Figiel, Monika Karwińska i Ewelina Skwarek oraz Małgorzata Daniel i Agnieszka Staszczyk. Celem warsztatów było zwrócenie uwagi uczestników na potrzebę rozwijania kompetencji międzykulturowych poprzez doświadczanie. Laboratorium, które zaproponowały prowadzące, umożliwiło uczniom wcielenie się w rolę członków społeczności odmiennych kulturowo. Dzięki przeżywaniu konkretnych sytuacji związanych z różnorodnością uczestnicy mieli okazję przekonać się jak ważne są: wiedza o innych kulturach, kluczowe postawy – np. otwartość, elastyczność, a także istotne w komunikacji międzykulturowej zachowania.

Data opublikowania: 13.06.2017
Osoba publikująca: Agnieszka Kowalska