dr hab Joanna Grela w Minzu Daxue (Uniwersytet Mniejszości Narodowych) w Pekinie

Zapraszamy do zapoznania się z relacją

dr hab Joanna Grela, w ramach programu mobilność nauczycieli Erasmus+, w dniach 21-25.11.2016 miała przyjemność gościć w Minzu Daxue (Uniwersytet Mniejszości Narodowych) w Pekinie. Podczas pobytu co wieczór prowadziła 120-minutowe wykłady z kultury tybetańskiej dla studentów tybetańskich, niemniej wśród słuchaczy byli też studenci chińscy oraz z Tajwanu, a także kadra profesorska Uczelni. Studenci zaczynali się tłumnie schodzić już na pół godziny przed każdym wykładem, sala zawsze była pełna. Najwięcej pytań zadawano z zakresu problematyki gender w buddyzmie tybetańskim oraz różnic kulturowych między głównymi regionami Tybetu. Studenci byli bardzo zainteresowani również Europą i Polską, a szczególnie powodami, dla których Polacy chcą się uczyć języka tybetańskiego. Codziennie przed wykładami oraz ostatniego dnia pobytu w Pekinie, podczas indywidualnych konsultacji, dr hab. Grela omawiała ze studentami przygotowywane przez nich prace magisterskie i doktorskie.

Data opublikowania: 30.11.2016
Osoba publikująca: Agnieszka Kowalska