prof. Marta Kudelska w komitecie konsultacyjno-doradczym Indiki

Gratulujemy

Miło nam poinformować, że prof. Marta Kudelska zasiada w komitecie konsultacyjno-doradczym projektu Indika

Indika jest grupą roboczą składającą się z badaczy sanskrytu, zarejestrowaną przy konsorcjum DARIAH-PL jako projekt zajmujący się cyfryzacją procesu tłumaczenia, analizy, redakcji i publikacji tekstów. Celem grupy jest stworzenie systemu ułatwiającego szeroko rozumianą pracę nad tekstem.

Dążymy do opracowania modelowej struktury pracy nad tekstem na jego różnych etapach oraz wdrożenia struktury pracy nad tekstem przez przetłumaczenie, zredagowanie, publikację i analizę tekstów sanskryckich.

Aby zrealizować powyższe cele, wyznaczamy sobie następujące zadania:
1. Stworzenie portalu poświęconego tekstom sanskryckim wraz z repozytorium.
2. Redagowanie i publikowanie tłumaczeń tekstów sanskryckich z wykorzystaniem nowych technik multimedialnych i elektronicznych.
3. Tłumaczenie tekstów sanskryckich, tak indywidualne jak i grupowe, z wykorzystaniem narzędzi cyfrowych.
Analizowanie tekstów sanskryckich z wykorzystaniem wypracowanych narzędzi cyfrowych.

Data opublikowania: 18.10.2016
Osoba publikująca: Agnieszka Kowalska