Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aktualności

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wernisaż wystawy fotograficznej pt. „Kobiety Indii"

Wernisaż wystawy fotograficznej pt. „Kobiety Indii"

Koło naukowe OKoło zaprasza na wernisaż otwierający wystawę fotograficzną pt. „Kobiety Indii" wykonaną w czasie podróży naukowej do Indii przez studentki Katedry Porównawczych Studiów Cywilizacji UJ, Weronikę Lelito oraz Agatę Kopińską.

W Indiach – kraju rozwijającym się, w którym dominuje model patriarchalny w relacjach rodzinnych i społecznych, sytuacja kobiet bywa trudna. Często ich los determinowany jest urodzeniem/pochodzeniem czy warunkami materialnymi. Można jednak zauważy wiele pozytywnych przykładów wyrwania się poza narzucone im schematy. Głos kobiet jest coraz silniejszy, potrafią protestować przeciw niesprawiedliwości i krzywdom, jakie je dotykają. Zapraszamy do oglądania wystawy i uczestnictwa w wydarzeniach towarzyszących, które ukazują, w wybranych aspektach, sytuację kobiet w Indiach dawnych i współczesnych.

Wernisaż odbędzie się 8 marca 2015 r. o godzinie 18:00 w Galerii Trzy Okna w Artefakt Cafe przy

ul. Dajwór 3 w Krakowie. Wystawa potrwa do końca marca.

Wystawie towarzyszyć będą blok wykładów nt. roli kobiet w Indiach oraz pokaz filmu „Queen".

Wykłady „Kobiety Indii".

Koło naukowe OKoło zaprasza na blok wykładów pt. „Kobiety Indii" towarzyszący wystawie pod tym samym tytułem, podczas którego poruszone zostaną tematy związane z obrazem kobiet w Indiach, współcześnie oraz w przeszłości. Opowiadać będą panie prof. dr hab. Marta Kudelska z KPSC UJ, dr Agnieszka Staszczyk z KPSC UJ oraz dr Agata Świerzowska z KPSC UJ.

Wykłady odbędą się 11 marca 2015 r. o godzinie 18:00 w Artefakt Cafe przy ul. Dajwór 3 w Krakowie. Wykłady towarzyszą wystawie fotograficznej pt. „Kobiety Indii".

Film „Queen"

Koło naukowe OKoło serdecznie zaprasza na projekcję filmu „Queen" w reżyserii Vikasa Bahla, do którego przedmowę wygłosi mgr Tatiana Szurlej.

Pokaz odbędzie się 17 marca 2015 r. o godzinie 18:00 w Artefakt Cafe przy ul. Dajwór 3 w Krakowie. Film towarzyszy wystawie fotograficznej pt. „Kobiety Indii".

Data opublikowania: 05.03.2015
Osoba publikująca: Robert Kowalski