Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aktualności

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wyjazd konsultacyjny dr Anny Kuchty do The Wiener Holocaust Library w Londynie (10-18.06)

W dniach 10-18 czerwca 2024 dr Anna Kuchta realizuje wyjazd konsultacyjny i kwerendę w The Wiener Holocaust Library w Londynie w ramach projektu pt. "Rola International Tracing Service (ITS) w kształtowaniu pamięci zbiorowej o Holokauście" (nr rej. 2023/07/X/HS3/00342) finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki.

The Wiener Holocaust Library jest najstarszą na świecie (założoną w 1933 roku) i największą w Wielkiej Brytanii instytucją skoncentrowaną na studiach nad Holokaustem, a także jedyną brytyjską placówką posiadającą cyfrową kopię archiwum International Tracing Service (Arolsen Archives).

Anna Kuchta extends her thanks to The Wiener Holocaust library staff for warm welcome and research guidance during her visit.

Fotografie dr Anny Kuchty z pobytu w The Wiener Holocaust Library w Londynie: 1 - budynek, w którym mieści się biblioteka; 2 - dr Anna Kuchta na tle biblioteki; 3 - materiały promocyjne dotyczące ITS i aktualnie odbywającej się wystawy; 4 - plakat aktualnie odbywającej się wystawy "The Library of Lost Books"; 5 - wejście główne do biblioteki.

Zobacz galerię zdjęć