Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aktualności

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

SPOTKANIE AUTORSKIE z FRANÇOIS JULLIENEM 15 czerwca 2024 godz. 18:00 ul. Stolarska 15 - w siedzibie Instytutu Francuskiego w Krakowie

Osią spotkania będzie treść najnowszej książki François Julliena opublikowanej w języku polskim przez Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego, pt. Ponownie otworzyć możliwości, de-koincydencja, kolejne życie, przekład i oprac. E. Marynowicz-Hetka. Książka będzie też dostępna na miejscu.
FRANÇOIS JULLIEN - francuski filozof, hellenista, sinolog, który rozwija w swych licznych książkach oryginalne koncepcje transformacji zawieszone pomiędzy myślą chińską a europejską. W swych pracach rozwija refleksję interkulturalności i filozofii istnienia. Proponuje inne podejście do zmiany, które sytuuje jako myślenie o transformacjach.
François Jullien w czerwcu 2024 roku na zaproszenie Łódzkiego Towarzystwa Naukowego przybywa do Polski z cyklem wykładów i spotkań z czytelnikami jego książek, poświęconych de-koincydencji pojmowanej jako ars operandi /sztuka działania/życia, zorientowana na ponowne otwarcie możliwości i dostrzeżenie szczelin transformacji.
Data opublikowania: 03.06.2024
Osoba publikująca: Anna Drabczyk