Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aktualności

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Koło Naukowe PSC na konwencie Magnificon Expo 2023 (19-21.05)

Dziękujemy wszystkim reprezentantom i reprezentantkom Katedry podczas konwentu!

Z radością informujemy, że podczas konwentu Magnificon Expo 2023, który miał miejsce w dniach 19-21 maja 2023 roku, swoje stoisko miało - po raz pierwszy w historii Katedry - nasze Koło Naukowe PSC.

Stoisko Katedry działało przez wszystkie trzy dni konwentu, a na stoisku odbywały się w między innymi: kaligrafia (zarówno chińska, jak i japońska), wróżby, tarot, rozgrywki mahjonga i innych gier oraz wiele rozmaitych atrakcji, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. 

Oprócz tego przedstawicielki i przedstawiciele Koła wygłosili kilka paneli o tematyce dotyczącej Azji Wschodniej: Chiński z DameiBomby i dyskryminacja - losy kobiet hibakusha po Hiroshimie i Nagasaki, Miłość w ChinachDuchy Goecji w Genshinie, Legend of Galactic Heroes: Hegel w kosmosie i przełom epok, Kyūketsuki, vanpaia czy oni - postać wampira w mandze i animeReligia w Japonii a religia w Europie. Rzeczywistość i sposób ukazania religii w anime.

Na stoisku nie zabrakło także miejsca dla naszych nowych partnerów w zakresie praktyk studenkich - obozów Interkamp (Kompas BTA).

Serdecznie dziękujemy osobom odpowiedzialnym za organizację całego przedsięwzięcia, p. Paulinie Brzozowskiej, p. Kindze Budzyńskiej oraz p. Patrycji Idzikowskiej, a także wszystkim osobom, które zaangażowały się w promocję Katedry podczas konwentu Magnificon Expo 2023. Byli to (w kolejności alfabetycznej): p. Nina Augustyniak, p. Wiktoria Buczek, p. Liwia Cibis, p. Kamila Drożdżyńska, p. Magdalena Jędrzejek, p. Filip Jucha, p. Bartłomiej Klimaj, p. Marcelina Kocyła, p. Łukasz Lisek, p. Szymon Majewski, p. Alicja Mirek, p. Klementyna Pisińska, p. Sabina Socha, p. Weronika Zielińska.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia.

Fotografie Koła Naukowego PSC na Magnificon Expo 2023: 1- kaligrafia odbywająca się na stoisku; 2- wróżby odbywające się na stoisku; 3- slajd z prelekcji pt. Chiński z Damei; 4- kaligrafia japońska; 5- kaligrafia chińska; 6- slajd tytułowy prelekcji pt. Chiński z Danmei; 7- zdjęcie grupowe studentów zaangażowanych w stoisko (pierwszy dzień konwentu); 8- stoisko katedralne na Magnificonie, na pierwszym planie widać dekoracje związane z Azją Wschodnią (flagi, maski, figurki, za i nad stoiskiem zawieszone są wachlarze i kimono; 9- zdjęcie grupowe studentów zaangażowanych w stoisko (ostatni dzień konwentu); 10- slajd z prelekcji pt. Bomby i dyskryminacja - losy kobiet hibakusha po Hiroshimie i Nagasaki; 11- slajd z prelekcji pt. Miłość w Chinach; 12- slajd z prelekcji pt. Duchy Goecji w Genshinie; 13- slajd z prelekcji pt. Legend of Galactic Heroes: Hegel w kosmosie i przełom epok; 14- slajd z prelekcji pt. Kyūketsuki, vanpaia czy oni - postać wampira w mandze i anime; 15- slajd z prelekcji pt. Religia w Japonii a religia w Europie. Rzeczywistość i sposób ukazania religii w anime; 16- promocja Katedry, na pierwszym planie widać studentkę trzymającą tabliczkę "Z nauką mi do twarzy".

 

Zobacz galerię zdjęć