Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aktualności

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

"Guppy 13" - ruchowo-muzyczny koncert-spektakl na Scenie NCK w reżyserii i z udziałem dra hab. Wojciecha Klimczyka, prof. UJ (15.11)

Informujemy, że 15 listopada 2022 roku o godzinie 19.00 w Nowohuckim Centrum Kultury będzie można zobaczyć ruchowo-muzyczny koncert-spektakl "Guppy 13", w którym udział bierze dr hab. Wojciech Klimczyk, prof. UJ.

Może warto wyruszyć na morze? Może morze ukoić lęk może? Oto pytania, które zadają sobie twórcy przedstawienia Guppy 13, skleconego dość nieporadnie quasi-musicalu zainspirowanego historią i twórczością Jana Basa Adera, holenderskiego artysty uwiedzionego przez American Dream. Yvonne Rainer podkreślała, że umysł jest mięśniem. Jest nim też serce, dodają twórcy. Guppy 13 to próba zbadania atletyki serca w kontekście żywiołu wody poddanego procesowi udomowienia. Ruchowo-muzyczny rejs, w który wyruszają bohaterowie przedstawienia, jest przygodą żeglowania pomiędzy życiem a śmiercią, portem a sztormem, ziemią i niebem. Przygoda, jak wiadomo, wzywa, więc trzeba mieć uszy szeroko otwarte. Żegluj, braciszku, żegluj, siostrzyczko. Ahoj! (opis ze strony Organizatorów)

Reżyseria: Wojtek Klimczyk
Choreografia: Marta Wołowiec
Występują: Marta Wołowiec, Wojtek Klimczyk, Filip Kogut
Muzyka: Black Black Rooster (Wojtek Klimczyk & Filip Kogut)
Światło & projekcje: Klaudyna Schubert
Produkcja: Krakowskie Centrum Choreograficzne – Nowohuckie Centrum Kultury


Szczegółowe informacje dostępne są tutaj.
Bilety: https://biletyna.pl/spektakl/Guppy-13-Wojtek-Klimczyk-Filip-Kogut-Klaudyna-Schubert-Marta-Wolowiec?fbclid=IwAR25Rg-p5tnltrlPWkUbNSIosFJvSNC27Tn6QFKKO0Sd0-Kuhea-EfrLiNI