Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aktualności

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pierwsze spotkanie "Organisation of Turkic States" (19.09.2022 w Warszawie) z udziałem dra Marka Moronia, współpracownika KPSC

W dniu 19.09.2022 miało miejsce w Warszawie pierwsze spotkanie ambasadorów państw turkijskich akredytowanych w Polsce. Organisation of Turkic States powstała w roku 2009.

Spotkanie odbyło się w warszawskim lokalu Muzułmańskiego Związku Religijnego w Polsce (założonego w roku 1925) i jego gospodarzem był Mufti RP. W pierwszym spotkaniu w tym nowym formacie uczestniczyli Ambasadorowie Azerbejdżanu, Turcji, Węgier, Radca Ambasady Kazachstanu, prezeska Międzynarodowej Fundacji Turkijskiej Kultury i dziedzictwa z Azerbejdżanu oraz przedstawiciel Dyrektoriatu do Spraw Religijnych z Turcji.

W spotkaniu wziął też udział ze strony Muzułmańskiego Związek Religijny w RP, współpracownik KPSC dr Marek Moroń. Na pierwszym spotkaniu w tym nowym formacie działania omówiono i ustalono kierunki współpracy w zakresie szeroko rozumianych spraw kultury. 

[Grafika: na zdjęciu przed wejściem do lokalu MZR w Warszawie stoją Radca Ambasady Kazachstanu, Ambasador Turcji, Mufti RP, Prezeska fundacji Turkijskiej Kultury i Dziedzictwa, Ambasador Azerbejdżanu, Ambasador Węgier, przedstawiciel Dyrektoriatu do Spraw Religijnych z Turcji i dr Marek Moroń.]

Na zdjęciu  przed wejściem do lokalu MZR w Warszawie stoją Radca Ambasady Kazachstanu, Ambasador Turcji, Mufti RP, Prezeska fundacji Turkijskiej Kultury i Dziedzictwa, Ambasador Azerbejdżanu, Ambasador Węgier, przedstawiciel Dyrektoriatu do Spraw Religijnych z Turcji i dr Marek Moroń. Fotografia przekazana przez dra Marka Moronia.