Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aktualności

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

ODBIÓR I PRZEDŁUŻANIE LEGITYMACJI STUDENCKICH

Szanowni Studenci,

informujemy, że odbiór legitymacji studenckich dla osób rozpoczynających studia będzie możliwy od 3 października 2022 roku.

W pierwszej kolejności do sekretariatu zapraszamy osoby, które nie posiadają aktualnie ważnej legitymacji studenckiej. Osoby prolongujące legitymację prosimy o zgłaszanie się nie wcześniej niż 17 października. 

Osoby, które wyrabiały legitymacje w bieżącym roku akademickim lub nie mają aktualnie ważnej legitymacji, mogą je odbierać od 3 października 2022 z zachowaniem zasad:

1. Przed udaniem się do sekretariatu prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy (kpsc@uj.edu.pl) w celu potwierdzenia, czy legitymacja jest już gotowa i umówienia terminu odbioru (system kolejkowy).
2. Prosimy o zgłaszanie się do sekretariatu wyłącznie w umówionym terminie, w godzinach pracy sekretariatu (wtorek-czwartek, 10-14).
3. Odbiór legitymacji wymaga złożenia podpisu na odpowiedniej liście – prosimy o przychodzenie z własnym długopisem.

Nie ma możliwości odbioru legitymacji bez wcześniejszego umówienia  terminu.

Przypominamy, że jeżeli chcą Państwo zlecić odbiór legitymacji innej osobie, ta osoba musi mieć odpowiednie upoważnienie oraz zgłosić się w ustalonym terminie.

Przypominamy także, że niezależnie od ustalonego terminu odbioru legitymacji, od 1 października mogą Państwo korzystać z mLegitymacji. Jest to elektroniczna wersja legitymacji, mająca taka samą moc prawną co jej plastikowy odpowiednik (ELS). Pokazując ją na ekranie smartfona będzie można potwierdzić swój status studenta, czy skorzystać z wszelkich przysługujących ulg i zwolnień. Instrukcja jej aktywowania dostępna jest tutaj.