Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aktualności

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

"Język chiński. Translatorium" - nowy kurs w KPSC

W ofercie Katedry Porównawczych Studiów Cywilizacji w roku akademickim 2022/23 pojawi się nowy kurs fakultatywny – "Język chiński. Translatorium"

Na zajęcia z przekładu zapraszamy studentów na poziomie HSK 3, którzy mają ochotę poznać tajniki tłumaczeń z języka chińskiego. Prowadzący (dr Agnieszka Mikrut-Żaczkiewicz i mgr Marcin Sobkowiak) nie ograniczą się do lingwistycznych ćwiczeń z przekładów, ale też podzielą wiedzą dotyczącą samego procesu tłumaczenia oraz komunikacji międzykulturowej. Ważnym elementem zajęć będzie odnajdowanie kontekstu kulturowego i społecznego tekstów źródłowych, co umożliwi ich jak najlepsze przekłady. Na warsztat weźmiemy nie tylko fragmenty klasycznych tekstów czy wiadomości telewizyjne, ale też popularne magazyny, komiksy, seriale i filmy. 报名吧!

Z sylabusem kursu można zapoznać się tutaj.
Termin zajęć zostanie wskazany w harmonogramie
Rejestracja na kus odbędzie się w ramach rejestracji na zajęcia w semestrze zimowym i kursy roczne w KPSC - szczegółowe informacje o rejestracji można znaleźć tutaj. Rejestracja jest otwarta także dla osób z innych jednostek UJ - serdecznie zapraszamy! 
W razie ewentualnych pytań prosimy o kontakt z sekretariatem KPSC (kpsc@uj.edu.pl).

 

[Grafika: ilustracja osoby pracującej nad tłumaczeniem, z prawej strony napis w języku chińskim]

Autor grafiki: 588ku