Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aktualności

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

"Społeczność LGBTQ+ w religiach i kulturach świata" - wykład otwarty Koła Naukowego PSC 29 sierpnia 22 roku w Opolu

Członkowie Koła Naukowego Porównawczych Studiów Cywilizacji UJ zostali zaproszeni do wygłoszenia gościnnego wykładu pt.: "Społeczność LGBTQ+ w religiach i kulturach świata" z okazji IV Marszu Równości w Opolu

Z dumą informujemy, że już 29 sierpnia 2022 roku o godzinie 17.00 odbędzie się druga edycja organizowanego już przez Koło Naukowe PSC wydarzenia pt. "Społeczność LGBTQ+ w religiach i kulturach świata", tym razem na szerszą skalę, poza Katedrą (i Krakowem). Wspomnienia z poprzedniej edycji wydarzenia można znaleźć tutaj.

Serdecznie zapraszamy na wykład otwarty "Społeczność LGBTQ+ w religiach i kulturach świata", otwierający tegoroczny plan okołomarszowych wydarzeń! 

Wydarzenie odbędzie się 29 sierpnia 2022 w Galerii Sztuki Współczesnej na pl. Teatralnym 12 w Opolu i rozpocznie się o godzinie 17:00. Przewidywany czas spotkania to 2,5 godziny. 

Podczas czterech krótkich wykładów poświęconych społecznościom LGBTQ+ w różnych kulturach wyjaśnimy podstawową terminologię oraz przybliżymy najistotniejsze aspekty złożonych sytuacji społeczności w regionie MENA (obszar tzw. Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej), Japonii, Chinach oraz na Subkontynencie Indyjskim, ze szczególnym uwzględnieniem hinduizmu i wczesnego buddyzmu. Po prezentacjach przewidziany jest czas na dyskusję i pytania. 

Spotkanie poprowadzą członkowie zaprzyjaźnionego Koła Naukowego Porównawczych Studiów Cywilizacji działającego przy Katedrze Porównawczych Studiów Cywilizacji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Działalność koła koncentruje się na poszerzaniu wiedzy i świadomości na temat pozaeuropejskich kręgów kulturowych poprzez organizację eventów popularyzujących naukę, prowadzenie interdyscyplinarnych badań naukowych, a także współprace międzyuczelniane i międzynarodowe.

[Opis wydarzenia przygotowany przez Organizatorów. Autorka grafiki:  Maja Kopeć]

Wydarzenie na portalu Facebook dostępne jest tutaj.

Gratulujemy Kołu Naukowemu zaproszenia i zachęcamy do udziału w wykładzie!