Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aktualności

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Rozpoczęła się Summer School w Piazza Armerina na Sycylii, w której biorą udział studenci KPSC

P. Alicja Figarska (porównawcze studia cywilizacji, I rok) oraz p. Bartłomiej Klimaj (porównawcze studia cywilizacji, III rok) biorą udział w programie ERASMUS PLUS BIP “BLENDED INTENSIVE PROGRAM” - SUMMER SCHOOL: “ArchLABS: Archaeological Heritage in Late Antique and Byzantine Sicily” koordynowanym przez Uniwersytet Boloński

Studenci uczestniczą w zajęciach prowadzonych online oraz stacjonarnych w Piazza Armerina na Sycylii. W ramach programu odbywają się również warsztaty archeologiczne na terenie Villa Romana del Casale (luksusowa willa rzymska, obiekt z listy światowego dziedzictwa UNESCO). Za koordynowanie całej inicjatywy odpowiedzialna jest dr Grażyna Bąkowska-Czerner.

Zachęcamy do zapoznania się z galerią zdjęć. Na fotografiach zobaczyć można: broszurę informacyjną programu, zdjęcia z badań archeologicznych, w których biorą udział nasi studenci, zdjęcie z willi rzymskiej, w której znajdują się dzieła Igora Mitoraja (w związku z trwającą w Piazza Armerina wystawą) oraz zdjęcie mozaiki w willi. 

Wydarzenie zostało także uwiecznione na nagraniach TGR Sicilia - krótkie filmiki można zobaczyć tutaj i tutaj.

 

Zobacz galerię zdjęć