Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aktualności

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wirtualna wizyta w Gallery of Young Polish Art podczas zajęć "Sztuka i kultura - porównawcze studia cywilizacji" z dr Pauliną Tenderą

12 maja 2022 roku podczas zajęć "Sztuka i kultura - porównawcze studia cywilizacji" Katedrę Porównawczych Studiów Cywilizacji odwiedził bardzo ciekawy gość. Zachęcamy do zapoznania się z relacją autorstwa dr Pauliny Tendery oraz do obejrzenia galerii zdjęć:

Odwiedziliśmy na video w pracy Kaję Orysiak i zwiedziliśmy Gallery of Young Polish Art (było kolorowo). 

Pani Kaja opowiadała o studiach konserwatorskich na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, o wyjazdach badawczych, pracach terenowych i specyfice zawodu konserwatora. Myślę, że dla wielu słuchaczy było to inspirujące spotkanie. Można też było dowiedzieć się trochę o trudnym okresie wchodzenia na rynek pracy. 

Osobną część dyskusji poświęciliśmy na pracę w Gallery of Young Polish Art - galeria to niezwykłe miejsce, w soczystych kolorach i pozytywnej energii. Ja wybieram się tam już we wtorek.

Kaja opowiedziała nam o artystach, z którymi współpracuje galeria i o specyfice rynku sztuki (szczególnie polskiego). Spotkanie znakomicie wkomponowało się w omawiane przez nas w tym semestrze tematy. Super, gdy do nas ktoś zajrzy, prawda?
Zobacz galerię zdjęć