Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aktualności

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

"Spotkanie z Księciem Promienistym - o 'Genji monogatari', Murasaki Shikibu i epoce Heian słów kilka" - wykład otwarty dr Anny Kuchty i dr Joanny Mality-Król

Koło Naukowe Porównawczych Studiów Cywilizacji serdecznie zaprasza na otwarty wykład doktor Anny Kuchty i doktor Joanny Mality-Król pt. "Spotkanie z Księciem Promienistym - o Genji monogatari, Murasaki Shikibu i epoce Heian słów kilka".

Książę Promienisty, najjaśniejszy spośród klejnotów, najpiękniejszy mężczyzna na ziemi, chodzący ideał, to tylko niektóre z określeń Księcia Genjiego – głównego bohatera Genji monogatari, czyli najstarszej powieści świata. W piątek (18 grudnia 2020) dr Anna Kuchta i dr Joanna Malita-Król przybliżą wszystkim zainteresowanym historię Księcia Genjiego; pełną romansów, zdrad i zwrotów akcji. Historię tak niesamowitą, że na dworze cesarskim zebrała grono wiernych fanów, którzy z niecierpliwością czekali, by przeczytać o dalszych losach najpiękniejszego z mężczyzn. Jednak nadchodzące spotkanie, to nie tylko szansa na poznanie Księcia, ale również na odkrycie tajemnic, jakie skrywa przed nami epoka Heian, a wszystko to w odniesieniu do znanej nam popkultury. Dlatego nie wahaj się dłużej i dołącz do naszej podróży w niesamowity świat 'Genji monogatari'!

Wykład odbędzie się 18 grudnia 2020 o godzinie 17.00 na platformie MS Teams.

Szczegółowe informacje dostępne są tutaj.