Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aktualności

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

KzK: Od antropologii do designu. Projektowanie usług w praktyce

Zapraszamy

 

 

Zapraszamy na spotkanie w ramach cyklu Kulturoznawca zOrientowany na Karierę, organizowanego przez Katedrę Porównawczych Studiów Cywilizacji UJ.

 


28 marca  2017
wtorek
ul. Grodzka 52
sala 114
Katedra Porównawczych Studiów Cywilizacji, ul. Grodzka 52, II piętro
Liczba uczestników: 15 osób

Dobre projektowanie polega na rozwiązywaniu problemów i odpowiadaniu w nowatorski sposób na potrzeby ludzi. Jednak, gdyby spytać “czego pan potrzebuje, żeby być zadowolonym?” w większości przypadków nie dostalibyśmy jednoznacznej odpowiedzi. 

W jaki sposób zatem dotrzeć do ukrytych potrzeb odbiorców naszych produktów i usług? 
Jak prawidłowo empatyzować z użytkownikiem? 
Tu doskonale sprawdza się wrażliwe spojrzenie i wiedza antropologa, dlatego też projektanci wykorzystują techniki i narzędzia badawcze, by ich produkty czy usługi były skoncentrowane przede wszystkim na człowieku. Podczas warsztatów ze specjalistami firmy Ergo: design poznamy w jaki sposób Service Design czerpie z dorobku etnografii, antropologii kulturowej czy psychologi i socjologi oraz wspólnie zaprojektujemy badania do wybranego projektu usługi.

http://www.ergodesign.pl/

 

Warsztat poprowadzi:
PAULINA JÓZEFOWSKA
PLEO skills, Ambasada Krakowian
SERVICE DESIGN, DESIGN THINKING, ZARZĄDZANIE PROJEKTAMI

Doświadczenie w zarządzaniu projektami zdobyła w organizacjach pozarządowych, instytucjach kultury i przedsiębiorstwach medialnych. Pracowała jako asystentka produkcji programów telewizyjnych, researcher, dziennikarka teatralna. Liderka zespołu promocji Festiwalu Kultury i Mediów Uniwersytetu Jagiellońskiego „Polikultura”. Współorganizatorka i wolontariuszka festiwali i przeglądów filmowych, teatralnych, popularnonaukowych (np. PKO Off Camera, Ogólnopolski Przegląd Monodramu Współczesnego, Copernicus Festival). Obecnie członkini zarządu Stowarzyszenia Ambasady Krakowian i koordynatorka krakowskiego programu All In Card.

Czas trwania 1,5 godz.
Liczba uczestników: 15 osób
Rejestracja

FB wydarzenie 

Pytania proszę przesyłać na adres: a.kowalska@uj.edu.pl

 

Data opublikowania: 17.02.2017
Osoba publikująca: Agnieszka Kowalska