Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aktualności

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Konferencja „Gdy rozum śpi..." – podziękowania

W imieniu prof. Marty Kudelskiej, Kierownika Katedry Porównawczych Studiów Cywilizacji UJ oraz pracowników chcielibyśmy podziękować członkom Koła Naukowego za organizację konferencji „Gdy rozum śpi budzą się demony", która odbyła się w dniach 29-31 maja 2015 roku w Collegium Witkowskiego UJ. Było to pierwsze tego typu wydarzenie w Krakowie, które zgromadziło prelegentów z całej Polski i niemal każdej dziedziny nauki (literaturoznawstwo, psychologia, medycyna, antropologia, etnologia, kulturoznawstwo, filmoznawstwo etc.). Zróżnicowanie tematów wystąpień odzwierciedlało wieloaspektowość problemu istot demonicznych i mnogość sposobów ujęcia zagadnienia. Konferencja ukazała potrzebę podobnych spotkań specjalistów i osób zainteresowanych problematyką istot nadnaturalnych, miejmy więc nadzieję, że z czasem stanie się wydarzeniem cyklicznym.

Konferencję odwiedziło ponad dwa i pół tysiąca osób (według Facebooka), co tworzy średniej wielkości miasteczko w Polsce :-)

Serdeczne podziękowania składamy na ręce Przewodniczącej Koła, p. Wiktorii Krupskiej, a także jej drużynie dzielnych muszkieterów:

Ani Sieradzkiej,
Natalii Tołsty,
Pauli Ciurko,
Katarzynie Marszalik,
Szymonowi Hojanowi,
Teresie Barańskiej,
Izabeli Adamczyk,
Wiktorii Ostrowskiej,
Pawłowi Kalinie,
Klaudii Mazurek,
Izabeli Pisarek,
Weronice Jaklik.

 

Linki:
Strona konferencji na Facebooku (program, abstrakty, etc.)
Galeria zdjęć z konferencji

Data opublikowania: 18.06.2015
Osoba publikująca: Wojciech Kosior