Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aktualności

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

"Tulku dla Tybetańczyków – hierofania, czy konstrukt społeczny?" - nowy kurs w KPSC

W ofercie Katedry Porównawczych Studiów Cywilizacji w roku akademickim 2023/24 pojawi się nowy kurs fakultatywny pt. "Tulku dla Tybetańczyków – hierofania, czy konstrukt społeczny?"

Z radością informujemy, że w ofercie kursów fakultatywnych na rok akademicki 2023/24 pojawi się nowy kurs, który prowadzony będzie przez dra Maksymiliana Wocha.

Celem kursu jest przedstawienie w możliwe najszerszym zakresie wzajemnych relacji kultury i religii na przykładzie instytucji tulku buddyzmu tybetańskiego. Tematyka kursu, chociaż dotyczy wybranej instytucji religijnej, to jednak odnosi się w ten sposób do znacznie szerszego zakresu kultury tybetańskiej, której elementem jest zarówno religia, w tym przypadku buddyzm tybetański, jak i wieloaspektowa sieć relacji kulturowych, społecznych, politycznych, ekonomicznych, czy intersubiektywnych modeli postrzegania i opisu świata.  Inaczej mówiąc, tematyką  kursu jest kulturowe ujęcie zjawiska religijnego. I szerzej rzecz biorąc, interdyscyplinarny opis fenomenu religii poprzez pryzmat antropologii kultury, religioznawstwa i socjologii religii. 

Szczegółowy sylabus kursu można pobrać tutaj.

rodzaj zajęć: konwersatorium

liczba godzin: 30h

liczba punktów ECTS: 3 ECTS

semestr: zimowy

koordynator: dr Maksymilian Woch

Termin zajęć zostanie wskazany w harmonogramie z odpowiednim wyprzedzeniem. 
Rejestracja na kurs odbędzie się w ramach rejestracji na zajęcia w semestrze zimowym i kursy całoroczne 2023/24 w KPSC. Rejestracja będzie otwarta także dla osób z innych jednostek UJ - serdecznie zapraszamy! 
W razie ewentualnych pytań prosimy o kontakt z sekretariatem KPSC (kpsc@uj.edu.pl).