Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aktualności

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Przedmiot wzruszenia. (Anty)Coaching według Tadeusza Kantora

Przedmiot wzruszenia. (Anty)Coaching według Tadeusza Kantora

METRYKA

Hasło spotkania: Przedmiot wzruszenia. (Anty)Coaching według Tadeusza Kantora

Termin: 21 grudnia (poniedziałek) 2015 roku

Czas: 15.00.- 19.00. (planowana 1 przerwa kawowa do 30 minut)

Osoby: 8 osób (dokładnie 8.)

Prowadzący: Mariusz Jazowski, Anna Kapusta

Miejsce: Muzeum Etnograficzne im. Seweryna Udzieli w Krakowie

Plac Wolnica 1, 31-066 Kraków

III piętro (czasoprzestrzeń wystawy [na co dzień korytarz przy muzealnych magazynach]):

„Izba przyjęć rzeczy biednych. Re_KOLEKCJE z Kantora"

[Autorzy wystawy: Olaf Cirut, Anna Kapusta, Katarzyna Piszczkiewicz.

Link do wystawy: http://etnomuzeum.eu/viewItem,wystawy_czasowe.html].

Zapisy: kantor.warsztaty@gmail.com

(Tą drogą wszystkie informacje dotyczące zapisów i warsztatów)

Cena: 200 złotych (1 osoba)

 

 

 

 

 

 

ZAPROSZENIE

            Zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w naszym pokazie pracy z kreatywnością według autorskiej lektury dzieł Tadeusza Kantora. Proponujemy Państwu warsztat wprowadzający do naszego rozumienia jakości pracy nad/z sobą w relacji z rzeczą/obiektem/dziełem sztuki.

            W przestrzeni wystawy „Izba przyjęć rzeczy biednych. Re_KOLEKCJE z Kantora" w Muzeum Etnograficznym w Krakowie, poprzez dialog z prezentowanymi obiektami, będziemy szukać naszych własnych/wspólnych historii i wzruszeń.

            Punktem wyjścia do tego spotkania-kreacji będzie Kantorowska metoda pracy-tworzenia, obecna także w opracowaniach towarzyszących wystawie:

1. Kapusta A., Kantor? Muzeum? Metoda? [ss. 10. (strony nienumerowane)], [w:] Kantor. Muzeum. Metoda [ss. 17. (strony nienumerowane) katalog wystawy], Muzeum Etnograficzne im. Seweryna Udzieli w Krakowie, plac Wolnica 1, Kraków, www.etnomuzeum.eu, fb/etnomuzeum.krakow, Kraków 2015, ISBN: 978-83-61369-29-5.

Link [e-book]:

http://etnomuzeum.eu/upload/img/A.%20Kapusta_Przewodnik%20po%20wystawie_PL.pdf

2. Kapusta A., Piszczkiewicz K., Partytura albo pytania o/do rzeczy [materiał towarzyszący wystawie „Izba przyjęć rzeczy biednych. Re_KOLEKCJE z Kantora" zrealizowanej przez Muzeum Etnograficzne im. Seweryna Udzieli w Krakowie, tekst Anna Kapusta, Katarzyna Piszczkiewicz, redakcja i korekta: Ewa Ślusarczyk]

Link [e-book]:

http://etnomuzeum.eu/upload/img/A.%20Kapusta,%20K.%20Piszczkiewicz_Partytura_PL.pdf

            Ideę wystawy odzwierciedla również utwór napisany z jej inspiracji:

1.      Jazowski M., Partytura do wystawy

Link [do tekstu]:

https://www.facebook.com/mariusz.jazowski/posts/1079166945435375

PRZEKONANIA

            Postrzegamy postać i dzieło Tadeusza Kantora jako żywy rezerwuar: (Anty)Coachingu, (Anty)Guru, (Anty)Egzaltacji i (Anty)Cudu. Wierzymy w podmiotowość pracy-tworzenia. To duże wyzwanie w czasach – jak mawiał Kantor - „komersu" w okolicach: Coachingu, Guru, Egzaltacji i Cudu. Od Tadeusza Kantora uczymy się marketingu wartości.

            Dla nas: twórczość to inteligencja bycia w zgodzie z sobą. Kreatywność to twórczość dostępna dla każdego. Artysta to każdy, kto odpowiedzialnie tworzy siebie w zgodzie z sobą.

            Nasz warsztat rozwojowy oparty został na indywidualnym i wspólnym przeżyciu twórczości Tadeusza Kantora. Nie obiecujemy CUDU, obiecujemy świadomość siebie w relacji. Po Kantorowsku proponujemy SEANS twórczości, aby każdy z nas odpowiedzialnie stworzył PARTYTURĘ swoich celów. Tadeusz Kantor nie był GURU, jakich znamy zbyt wielu. Kantor był genialnym praktykiem RZECZYWISTOŚCI, a to RZECZYWISTOŚĆ/REALNOŚĆ czyni możliwą wszelką realizację. KREATYWNOŚĆ to nie CUD. KREATYWNOŚĆ to konsekwencja pracy nad sobą, odpowiedzialna praktyka codzienności. Zapraszamy na nasz spektakl REALNOŚCI!

UREALNIAJĄCY

Anna Kapusta - autorka monografii Od rytuału do mitu? Teatr Śmierci Tadeusza Kantora jako fakt antropologiczny (2011). Wraz z Olafem Cirutem i Katarzyną Piszczkiewicz współautorka wystawy „Izba Przyjęć Rzeczy Biednych. Re_KOLEKCJE z Kantora".

Mariusz Jazowski – coach, trener rozwoju osobistego, arteterapeuta, praktyk pracy z oddechem (Rebirthing Leonard Orr, Techniki Świadomego Oddychania dr Joy Manne, Oddech Biodynamiczny i Uwalnianie Traumy BBTR Giten Tonkov) oraz Łagodnej Bio-Energetyki GBE.

Data opublikowania: 07.12.2015
Osoba publikująca: Agnieszka Kowalska