Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aktualności

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Prezentacja narzędzi i praktyk, pomocnych w zarządzaniu projektem naukowym. Zastosowania narzędzi Kaizen w organizacji pracy naukowej.

 
Serdecznie zapraszamy na szkolenie pracowników, doktorantów i studentów.
 
 
Celem szkolenia jest zaznajomienie uczestników z podstawowymi i prostymi narzędziami do zarządzania projektem naukowym. Omówione zostaną także podstawowe sposoby organizacji pracy związane z  filozofią Kaizen. Warsztaty są autorskim pomysłem trenera, który w swojej pracy naukowej wykorzystuje techniki zarządzania jakością w organizacji pracy naukowej. Przedstawione metody organizacji pracy mogą być szczególnie przydatne dla pracowników naukowych, zamierzających ubiegać się o przyznanie wieloletnich grantów badawczych, w których potrzebne jest szczegółowe planowanie pracy zespołu.
 
Kaizen stanowi metodę nieustannego doskonalenia. Określenie wywodzi się z języka japońskiego i tłumaczone jest zarówno jako polepszanie, w ogólnym sensie, i jednocześnie przypisane jest strategii biznesowej ukierunkowanej na rozwój, zmianę na lepsze, postęp. Metoda znalazła bardzo szerokie spektrum zastosowań, od zarządzania, produkcji, logistyki, działań planistycznych aż po wspomaganie rozwoju osobistego.  Celem metody jest zrozumienie mechanizmów prowadzących do uzyskania pożądanego efektu oraz optymalizacja działań służących podnoszeniu jakości realizowanego zadania. 
 
Kaizen może być z powodzeniem stosowane jako metoda wspomagająca przygotowanie i realizowanie projektów badawczych. Proponowane narzędzia mogą ułatwić organizację pracy, ewaluację poszczególnych etapów projektu, efektywne zarządzanie i definiowanie celów podczas realizacji badań naukowych. 

 

Prowadzenie: dr Maciej Kałuża
Piątek 18 grudnia, godz. 14.00, 
Katedra Porównawczych Studiów Cywilizacji UJ, ul. Grodzka 52, s. 119

 

Udział w szkoleniu jest bezpłatny, wymagana jest rejestracja.

 

 

 

Data opublikowania: 05.12.2015
Osoba publikująca: Agnieszka Kowalska