Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Nauka

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Publikacje

Upaniszady

Upaniszady to zbiór najważniejszych tekstów filozoficzno-religijnych stanowiących zwieńczenie tradycji wedyjskiej. Zawiera on przesłanie istotne dla całej późniejszej klasycznej filozoficznej myśli Indii. Ułożony w sanskrycie, tłumaczony był już niemal na wszystkie języki świata. Jest to pierwszy polski przekład wszystkich klasycznych trzynastu Upaniszad. Wydanie jest poprzedzone obszernym wstępem.Upaniszady to zbiór najważniejszych tekstów filozoficzno-religijnych stanowiących zwieńczenie tradycji wedyjskiej. Zawiera on przesłanie istotne dla całej późniejszej klasycznej filozoficznej myśli Indii. Ułożony w sanskrycie, tłumaczony był już niemal na wszystkie języki świata. Jest to pierwszy polski przekład wszystkich klasycznych trzynastu Upaniszad. Wydanie jest poprzedzone obszernym wstępem.
Celtowie

Celtowie

Upaniszady, zaranie myśli indyjskiej

Praca popularno-naukowa. W książce opisane jest, w jaki sposób kształtowane są zręby ortodoksyjnej tradycji bramińskiej.Praca popularno-naukowa. W książce opisane jest, w jaki sposób kształtowane są zręby ortodoksyjnej tradycji bramińskiej.

Bhagawadgita – Pieśń Czcigodnego Pana

Jest to tłumaczenie jednego z najważniejszych tekstów filozoficzno-religijnych tradycji indyjskiej, cieszącego się wielkim autorytetem aż po dzień dzisiejszy.