Wyniki sortowane według etykiety: wydarzenia

29.05.2024
więcej o Nowy numer czasopisma "MASKA" pt. "Istoty mityczne i fantastyczne" (51) już dostępny - zachęcamy do lektury!

29.05.2024
więcej o Referat "Human Equality in the Early Buddhist Literature" dr Joanny Gruszewskiej na konferencji "Buddhist contribution to peace and human rights" (Oslo, 6.06)

27.05.2024
Przygotowanie publikacji finansowane było ze środków ID.UJ
więcej o "Eventisation of religion: the 12th World Zoroastrian Congress in New York City as an identity-oriented event" - artykuł dr Pauliny Niechciał już dostępny w otwartym dostępie

27.05.2024
Rozmowa odbyła się w ramach audycji Ludwiki Włodek pt. "Głosy kobiet" (23.05)
więcej o "Sytuacja kobiet we współczesnym Iranie" - rozmowa z dr Pauliną Niechciał w Programie Pierwszym Polskiego Radia

26.05.2024
Wykład odbył się w ramach współpracy z Fundacją Vademecum w Gdyni
więcej o "O antropologii pomnika, o tym co reprezentuje a czego nie pokazuje pomnik wojenny" - nagranie wystąpienia dr Elżbiety Olzackiej (7.05)

24.05.2024
AKTUALIZACJA: sobotnie panele odbędą się w trybie zdalnym z uwagi na nieprzewidziane okoliczności
więcej o Program konferencji naukowej „Od serialu do soft power. Badania nad kulturą popularną” (24-25.05) już dostępny

24.05.2024
więcej o Grant Sonata 19 Narodowego Centrum Nauki dla dr Karoliny M. Kotkowskiej na realizację projektu "Rozmyte granice między dyskursem naukowym i okultystycznym na przełomie XIX i XX wieku. Przykład eksperymentów Juliana Ochorowicza"

23.05.2024
więcej o "Homo viator w Meksyku", czyli slajdowisko z pobytu badawczego mgr Natalii Tołsty (27.05)

19.05.2024
więcej o Prof. dr hab. Marta Kudelska oraz dr hab. Joanna Grela, prof. UJ na konferencji 19th United Nations Vesak Day 2024 (19-20.05) na Mahachulalongkornrajavidyalaya University (Tajlandia)

18.05.2024
W ramach zadania zaliczeniowego osoby uczestniczące w zajęciach dokonały współczesnej reinterpretacji mitów zawartych w kronice "Kojiki" (710 n.e.)
więcej o Twórczość studentek i studentów z zajęć "Shinto" 2023/24 prowadzonych przez dr Renatę Iwicką