Kalejdoskop - gra terenowa

Instytut Socjologii, Instytut Filozofii i Katedra Porównawczych Studiów Cywilizacji Uniwersytetu Jagiellońskiego zapraszają do udziału w grze terenowej „Kalejdoskop".
Gra organizowana jest w ramach Małopolskiej Nocy Naukowców i odbędzie się 26 września 2014 r. w Collegium Broscianum przy ul. Grodzkiej 52 (budynek obok Kościoła św. Piotra i Pawła). Zapraszamy do gry w godz. 18.00-21.00.

Jeśli chcesz poznać najciekawsze zagadnienia socjologii, filozofii i kulturoznawstwa, poruszyć swoją wyobraźnię, ulec iluzji, sprawdzić, czy jesteś statystycznym Polakiem lub świadomym konsumentem, rozwiązać zagadki filozoficzne i choć na chwilę spróbować swoich sił w kaligrafii lub wschodnich walkach – zapraszamy! Będzie różnorodnie, ciekawie i interaktywnie! Jak w kalejdoskopie!

Na każdej stacji tematycznej na uczestników i uczestniczki czekają zadania do wykonania (quizy, zagadki, testy, mini-warsztaty). Zadaniem uczestników gry jest odwiedzenie co najmniej 7 stacji tematycznych. Jako nagrody czekają dyplomy i małe upominki. No i oczywiście duża satysfakcja ze zdobywania wiedzy w niestandardowy sposób.

Uczestników i uczestniczki gry zapraszamy do odwiedzenia 11 stacji tematycznych:
1. Konsumuję, więc jestem (s. 60, I p.)
Weź udział w testach konsumenckich i przekonaj się, jakie badania prowadzą firmy, zanim wypuszczą produkt na rynek.
2. Gabinet metafor (s. 61, I p.)
Społeczeństwo to nie tylko zbiór ludzi. Uruchom wyobraźnię i baw się metaforami!
3. Statystyczny Polak (s. 81, II p.)
Sprawdź, czy jesteś statystycznym Polakiem / statystyczną Polką! A przy okazji zobacz, jak nie dać się zmanipulować wynikami badań.
4. Gadżety filozoficzne (s. 93, II p.)
Okulary, czajniczek, drabina, skarpetka - po co filozofom takie rzeczy?
5. Paradoksy & zagadki (s. 96, II p.)
Ile trzeba stracić włosów, żeby zostać łysym? Rozwiąż zagadki, nad którymi od wieków głowią się filozofowie!
6. Iluzje (s. 97, II p.)
Kaczka? Królik? Kaczkokrólik? Ulegnij iluzjom nie do odparcia.
7. Kaligrafia japońska (s. 100, II p.)
Wypisz wymaluj - po japońsku!
8. Śpiewanie nigunów (s. 103, II p.)
...czyli jak śpiewać po żydowsku bez użycia słów
9. Wschodnie sztuki walki (s. 106, II p.)
Czasem mniej znaczy więcej. Przyjdź i zobacz!
10. (Z)myślne historie (s. 108, II p.)
Wylosuj pojęcie filozoficzne i stwórz własną opowieść.
11. Roboty (s. 114, II p.)
Robo i Ty - wyzwanie dla każdego
Zapraszamy na stronę FB wydarzenia: https://www.facebook.com/events/896892867006788/
kontakt: martateperska[at]interia.pl

Data opublikowania: 13.09.2014