Redakcja Magazynu antropologiczno-społeczno-kulturowego "MASKA" ma przyjemność ogłosić nabór artykułów do 53 numeru pt. "Sztuka pozaeuropejska"

Redakcja Magazynu antropologiczno-społeczno-kulturowego "MASKA" ma przyjemność ogłosić nabór artykułów do 53 numeru pt. SZTUKA POZAEUROPEJSKA.

W ramach numeru przewidujemy również sekcję varia, w której zamieszczone zostaną teksty niezwiązane z tematem wiodącym.

Poniżej przedstawiamy listę przykładowych zagadnień. Mamy nadzieję, że okaże się pomocna w wyborze tematu, pragniemy jednak podkreślić, iż nie jest ona wyczerpująca – jak zawsze zachęcamy do nadsyłania także własnych propozycji:

• przemiany w teatrze, performance'ach, malarstwie, muzyce, pisarstwie pozaeuropejskim,
• sztuka pozaeuropejska a propaganda,
• sztuka pozaeuropejska a religia,
• sztuka pozaeuropejska a społeczeństwo,
• sztuka pozaeuropejska a media.

Termin nadsyłania artykułów upływa 30 czerwca 2024 roku.
Artykuł powinien mieścić się w przedziale 20–35 tys. znaków ze spacjami, przypisami i bibliografią. Do tekstu prosimy dołączyć tytuł w języku angielskim oraz streszczenie i słowa kluczowe w językach polskim i angielskim.

Ponadto prosimy o przesłanie opinii dotyczącej tekstu, napisanej przez specjalizującego się w danym temacie pracownika naukowego o stopniu przynajmniej doktora. Artykuły prosimy nadsyłać na adres redakcja.maska@gmail.com.

Szczegółowe informacje i wymogi edytorskie można odnaleźć na stronie internetowej "PJAC" (w późniejszym terminie zostaną również przeniesione na stronę MASKI, jednakże narazie ze względu na prace techniczne na stronie zachęcamy do wejścia w link).

Informacje dostępne są na portalu Facebook.