Udział dra Marka Moronia w „EU-Bahrain Conference on Freedom of Religion and Belief” (2-4.05)

Informujemy, że w dniach 2-4 maja 2023 miała miejsce w stolicy Królestwa Bahrain, Manamie, konferencja „EU-Bahrain Conference on Freedom of Religion and Belief”.

W wydarzeniu wziął udział na zaproszenie organizatorów dr Marek Moroń. W swojej wypowiedzi na Konferencji dr Moroń wskazał na celowość ujęcia pojęcia „kręgów kulturowych" przy określaniu partnerów w dyskursie dialogu pomiędzy islamem a chrześcijaństwem, które to wyznania nie są monolitami. Dr Moroń wskazał na celowość promowania wiedzy o ”islamie europejskim”, obecnym w Europie Centralnej i Południowej od 600 lat.

W konferencji wzięło udział około 80 osób z krajów EU oraz liczni przedstawiciele władz, świata nauki mediów i polityki Królestwa Bahrain. W grupie delegatów z EU znajdowali się europosłowie, dyplomaci EU oraz niektórych krajów Unii, akademicy, duchowni i działacze międzynarodowych organizacji praw człowieka.

Dr Moroń udzieli również wywiadu dla stacji TV w Bahrainie i stacji TV dla regionu Bliskiego Wschodu.

Fotografie z udziału dra Marka Moronia w "EU-Bahrain Conference on Freedom of Religion and Belief": 1- dr Moroń na konferencji na tle sceny, 2- dr Moroń podczas rozmów na konferencji, 3- dr Moroń (na pierwszym planie) wśród innych uczestników konferencji, 4- fotografia grupowa z konferencji, dr Moroń siedzi w piewrszym rzędzie (w brązowej koszuli i podobnego koloru kamizelce), koło Prezesa Związku Rabinów Europejskich (czerwony krawat i jarmułka na głowie).