Wykład "Lived Zoroastrianism: Women's Religious Practices in the American Diaspora" dr Pauliny Niechciał dla Ancient India & Iran Trust w Cambridge (28.04)

Informujemy, że 28 kwietnia 2023 roku dr Paulina Niechciał przedstawiła wykład o swoich zainteresowaniach badawczych na zaproszenie Ancient India & Iran Trust w Cambridge.

Ancient India & Iran Trust w Cambridge to niezależna, unikatowa na skalę brytyjską organizacja charytatywna promująca badania archeologii, sztuki, religii i języków dawnych Indii, Iranu i Azji Środkowej. Została założona w 1978 roku, posiada bibliotekę liczącą ponad 25 000 woluminów i organizuje szereg działań, w tym konferencje i wykłady publiczne, wydaje biuletyn.

Więcej informacji o wykładzie można znaleźć tutaj, a o samym ośrodku - tutaj.

Fotografie z pobytu dr Pauliny Niechciał w Ancient India & Iran Trust w Cambridge: siedziba organizacji (z zewnątrz [zdjęcie 3] i wewnątrz [zdjęcia 1 i 2]), która mieści się w Cambridge w wiktoriańskim domu, którego właścicielem był wybitny uczony i lingwista Harold Walter Bailey (1899-1996), badacz języka chotańskiego, sanskrytu, a także języków irańskich w perspektywie porównawczej. To on zebrał księgozbiór.