Wykład "Czwarty wymiar, myślo-kształty, jedność bytu: inspiracje teozoficzne w sztuce pierwszych dekad XX wieku" dr Karoliny M. Hess dla Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku

Z radością informujemy, że 21 kwietnia 2023 roku na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku odbył się wykład dr Karoliny M. Hess pt. "Czwarty wymiar, myślo-kształty, jedność bytu: inspiracje teozoficzne w sztuce pierwszych dekad XX wieku". Abstrakt wykładu można przeczytać tutaj.

Wykład był częścią cyklu Ezoteryzm w sztuce. Wykłady dla wtajemniczonych (więcej informacji na temat cyklu tutaj), zorganizowanego przez Zofię Krasnopolską-Wesner.

Fotografie z wykładu dr Karoliny Hess dla ASP Gdańsk, 21.04.23: 1- Zdjęcie z wykładu dr K.M. Hess; 2- plakat informacyjny z ASP w Gdańsku; 3- slajd z prezentacji: ciała subtelne według teozofów - trzy przykłady; 4- slajd z prezentacji - obrazy Hilmy af Klint; 5- Slajd z prezentacji - obrazy Kazimierza Stabrowskiego.