16 dni akcji przeciw przemocy ze względu na płeć

Jak co roku w dniach 25 listopada (Dzień przeciw przemocy wobec kobiet) – 10 grudnia 2022 (Dzień Praw Człowieka) odbędzie się międzynarodowa kampania 16 dni akcji przeciwko przemocy ze względu na płeć. Jest to już 31 edycja tego dorocznego wydarzenia. Podobnie jak w poprzednich latach, Uniwersytet Jagielloński włącza się w jego obchody.

Mamy przyjemność i zaszczyt poinformować, iż tegoroczna edycja kampanii została objęta patronatem honorowym Jego Magnificencji Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego, prof. dr hab. Jacka Popiela.

W imieniu Działu ds. Bezpieczeństwa i Równego Traktowania – Bezpieczni UJ zachęcamy do wzięcia udziału w organizowanych w ramach kampanii wydarzeniach.

Więcej informacji na temat samej kampanii można znaleźć na stronie: http://kampania16dni.pl/

Program wydarzeń w ramach tegorocznej kampanii można znaleźć tutaj.